Ford ikinci elektrikli aracı için de VW Group ile görüştüğünü duyurdu - Son Dakika

Ford ikinci elektrikli aracı için de VW Group ile görüştüğünü duyurdu

17.09.2019 13:54
Ford ikinci elektrikli aracı için de VW Group ile görüştüğünü duyurdu, System.String[]

CARMEDYA.COM – Ford, yakın gelecekte birden fazla elektrikli model üretmek için Volkswagen Group ile görüşmelere başladı. Ford’un Avrupa Başkanı Stuart Rowley’in açıklamasına göre, Ford, Volkswagen Group’un elektrikli araç platformunu kullanmak istiyor.  Handelsblatt gazetesinin haberine göre, Rowley, bu işbirliğiyle ikinci bir modelin de finansal açıdan makul seviyelerde üretilebileceğini vurguluyor.  Ford tarafından Temmuz ayında bu konuda yapılan...The post Ford ikinci elektrikli aracı için de VW Group ile görüştüğünü duyurdu appeared first on Carmedya.

CARMEDYA.COM - Ford, yakın gelecekte birden fazla elektrikli model üretmek için Volkswagen Group ile görüşmelere başladı.

Ford'un Avrupa Başkanı Stuart Rowley'in açıklamasına göre, Ford, Volkswagen Group'un elektrikli araç platformunu kullanmak istiyor.

Handelsblatt gazetesinin haberine göre, Rowley, bu işbirliğiyle ikinci bir modelin de finansal açıdan makul seviyelerde üretilebileceğini vurguluyor.

Ford tarafından Temmuz ayında bu konuda yapılan Açıklamada da markanın Avrupa operasyonları için, VW'nin modüler elektrikli Araç altyapısını kullanacağı belirtilmişti. Otomotiv sektörünün tahminlerine göre 2023 yılından itibaren başlayacak 6 yıllık periyodda Avrupa'da 600 binin üzerinde elektrikli araç satışına ulaşılacak.

Volkswagen 2016 yılından bu yana MEB (Modular Electric Base) olarak bilinen elektrikli araç platformu için 7 milyar dolarlık bir yatırım gerçekleştirdi. Bu platform, Volkswagen, Audi, Skoda ve Seat markaları için hatchback, sedan, crossover ve minivanların da dahil olduğu geniş bir yelpazede 15 milyon araca hizmet verecek.

The post Ford ikinci elektrikli aracı için de VW Group ile görüştüğünü duyurdu appeared first on Carmedya.

Kaynak: Carmedya.com

Son Dakika Otomobil Ford ikinci elektrikli aracı için de VW Group ile görüştüğünü duyurdu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürüyor! Gubadlı kent merkezi Ermenistan'ın işgalinden kurtardı Erol Bulut'tan dikkat çeken şampiyonluk temennisi: Umarım sezon sonuna kadar namağlup gideriz Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü F.Bahçe'den müthiş geri dönüş! Trabzonspor'u net skorla mağlup ettiler