Formula 1 resmen duyurdu! Türkiye Grand Prix'si takvimden çıkarıldı - Son Dakika

Formula 1 resmen duyurdu! Türkiye Grand Prix'si takvimden çıkarıldı

14.05.2021 16:51
Formula 1 resmen duyurdu! Türkiye Grand Prix'si takvimden çıkarıldı, System.String[]

Formula 1 yönetimi, geçtiğimiz ay yaptığı açıklama ile 14 günlük karantina süresinin zorunlu olması nedeniyle İstanbul'un Kanada'nın yerine geçtiğini bildirmişti. Ancak Formula 1, yeni bir açıklama yaparak Türkiye'de yarışmanın mümkün olmadığını belirtti. Yapılan açıklamada, "Seyahat kısıtlamaları nedeniyle maalesef haziran ayında Türkiye'de yarışmak mümkün değil" ifadeleri yer aldı.

Formula 1'den yapılan bilgilendirmede, 11-13 Haziran haftasında yarış yapılmayacağı, Fransa Grand Prix'sinin 18-20 Haziran'a kaydırıldığı ve 25-27 Haziran'da Avusturya'da bir yarış daha düzenleneceği ifade edildi. Geçtiğimiz ay Formula 1 yönetimi 14 günlük karantina süresinin zorunlu olması ve Formula 1 için bu kuralın aşılamaması nedeniyle İstanbul'un Kanada'nın yerine geçtiğini duyurmuştu.

"TÜRKİYE ÇOK İSTEKLİYDİ"

Başka adayların da olduğunu belirten Domenicali, " Türkiye'deki organizatörler ve yetkililer, Formula 1 yarışına ev sahipliği yapmak için çok istekliydi. Birçok aday vardı ama bu nedenle İstanbul'u seçtik" açıklamasını yapmıştı.

Formula 1, Türkiye Grand Prix'sinin takviminden çıkarıldığını resmen duyurdu

"MÜMKÜN DEĞİL"

İstanbul'daki yarışın iptaliyle ilgili yapılan açıklamada, "Seyahat kısıtlamaları nedeniyle maalesef Haziran ayında Türkiye'de yarışmak mümkün değil." ifadeleri kullanıldı.

"BU GURURU TEKRARLAYACAĞIZ"

Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak da konuyla ilişkin, "Umuyoruz ki geçtiğimiz yıl Türkiye'ye yaşattığımız bu gururu bu yıl tekrar edeceğiz" diye konuştu.

Formula 1 resmen duyurdu! Türkiye Grand Prix'si takvimden çıkarıldı

Son Dakika Spor Formula 1 resmen duyurdu! Türkiye Grand Prix'si takvimden çıkarıldı - Son Dakika Spor


YORUMLAR (19)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika

Erdoğan ve diğer liderler, NATO Zirvesi'nde ''aile fotoğrafı'' çekimine katıldı 14:50 Erdoğan ve diğer liderler, NATO Zirvesi'nde ''aile fotoğrafı'' çekimine katıldı Rafet El Roman'ın babası, uykusunda yaşamını yitirdi 14:35 Rafet El Roman'ın babası, uykusunda yaşamını yitirdi Ünlü besteci ve keman virtüözü Selçuk Tekay son yolculuğuna uğurlandı 14:34 Ünlü besteci ve keman virtüözü Selçuk Tekay son yolculuğuna uğurlandı
Doların yönünü Erdoğan-Biden görüşmesi belirleyecek! İşte zirveden çıkabilecek 3 ihtimal 14:22 Doların yönünü Erdoğan-Biden görüşmesi belirleyecek! İşte zirveden çıkabilecek 3 ihtimal Ramos, Real Madrid'in teklifini reddetti! Adım adım Galatasaray'a geliyor 14:07 Ramos, Real Madrid'in teklifini reddetti! Adım adım Galatasaray'a geliyor Banka kartı kopyalayan çeteler bitmiyor! 5 dakika içerisinde 7 bin TL'sinden oldu 13:41 Banka kartı kopyalayan çeteler bitmiyor! 5 dakika içerisinde 7 bin TL'sinden oldu
Son dakika: NATO Liderler Zirvesi'nde Erdoğan'la bir araya gelen Macron'dan ilk açıklama geldi: Ortak stratejilerin netleştirilmesine vurgu yaptım 13:26 Son dakika: NATO Liderler Zirvesi'nde Erdoğan'la bir araya gelen Macron'dan ilk açıklama geldi: Ortak stratejilerin netleştirilmesine vurgu yaptım Taşın üstündeki 12:43 Taşın üstündeki "Adım Altun, yaşım 12 ve tecavüze uğruyorum yardım edin" yazısı üzerine polis alarma geçti
Advertisement