Formula Kite Hydofoil, Slalom ve Freestyle Türkiye Şampiyonası - Son Dakika

Formula Kite Hydofoil, Slalom ve Freestyle Türkiye Şampiyonası

03.09.2018 17:52
Formula Kite Hydofoil, Slalom ve Freestyle Türkiye Şampiyonası, System.String[]

Türkiye Yelken Federasyonunun faaliyet programında yer alan Formula Kite Hydofoil, Slalom ve Freestyle Türkiye Şampiyonası ligi ikinci ayak yarışları, Muğla'da sona erdi.

Türkiye Yelken Federasyonunun faaliyet programında yer alan Formula Kite Hydofoil, Slalom ve Freestyle Türkiye Şampiyonası ligi ikinci ayak yarışları, Muğla'da sona erdi.

Ula ilçesi Akyaka Mahallesi'ndeki Akçapınar sahilinde gerçekleştirilen şampiyonaya, 70 sporcu katıldı. Şampiyonanın finalinde hydofoil erkeklerde Ejder Ginyol birinci, Armağan Ersolak ikinci ve Anton Minaev üçüncü oldu.

Aynı kategoride kadınlarda Bilge Öztürk birinci, Vanessa Jane Ginyol ikinci ve Derin Atakan üçüncülüğü elde etti.

Slalom erkeklerde Ejder Ginyol birinci, Anton Minaev ikinci, Erman Keskin üçüncü olurken, kadınlarda Birkan Polat birinciliği, Burcu Akpunarlı ikinciliği, Başak Çakmak ise üçüncülüğü elde etti.

Slalom genç kadınlardaysa Derin Atakan birinci, Derin Deniz Sorguç ikinci ve Ada Vicdan üçüncü oldu.

Yarışların freestyle disiplinindeyse birinciliği Serkan Erkek, ikinciliği Egemen Serttaş ve üçüncülüğü Hasan Fehmi Nizamoğlu kazandı.

Yarışlarda dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

Şampiyonanın final yarışlarını, bölgede tatillerini geçiren ve Akçapınar sahiline gelen çok sayıda yerli ve yabancı turist de izledi.

Kaynak: AA

Son Dakika Spor Formula Kite Hydofoil, Slalom ve Freestyle Türkiye Şampiyonası - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

MAK Danışmanlık'tan çarpıcı analiz: 18 yıllık AK Parti iktidarında muhalefetin topyekün sahaya indiğini ilk kez görüyoruz İtalya Kupası maçında kural hatası yapan Roma'ya hükmen mağlubiyet cezası verildi Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlanıyoruz Reklam teklifi alan Aleyna Tilki gözünü yükseklere dikti: Tarkan ya da Ajda Pekkan oynarsa düşünürüm Bakan Soylu'nun annesine küfreden şüpheli "Cumhurbaşkanı'na Hakaret"ten tutuklandı İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü