Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Versailles Sarayı'nda protesto edildi - Son Dakika

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Versailles Sarayı'nda protesto edildi

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Versailles Sarayı\'nda protesto edildi
Son Güncelleme: 15.05.2023 18:20

Emmanuel Macron, yabancı yatırımcılara yönelik program nedeniyle gittiği tarihi Versailles Sarayı'nda protesto edildi. Göstericiler, emeklilik yaşını iki yıl uzatan tartışmalı reformun geri çekilmesini istedi. Programa 200'e yakın çok uluslu şirketin patronu katılırken, Macron da Twitter hesabından Elon Musk ile baş başa görüşmesinde Fransa'daki yatırım fırsatları ve enerji sektöründeki ilerlemeleri ele aldıklarını belirtti.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, yabancı yatırımcılara yönelik program nedeniyle gittiği tarihi Versailles Sarayı'nda protesto edildi.

Ülke basınındaki haberlere göre, Versailles Sarayı yakınlarında toplanan kalabalık, Macron'u çok uluslu şirket sahibi yüzlerce yabancı yatırımcının bulunduğu "Fransa'yı seç" programına katılımı esnasında protesto etti.

Emeklilik yaşını iki yıl uzatan tartışmalı reformun geri çekilmesini isteyen göstericiler, "Macron istifa" sloganları attı.

Program nedeniyle geniş güvenlik önlemleri alan polis, göstericilerin Versailles Sarayı'na yaklaşmasına izin vermedi.

Altıncı defa düzenlenen programa, Twitter'ın sahibi Elon Musk'ın da aralarında bulunduğu 200'e yakın çok uluslu şirketin patronu katılıyor.

Cumhurbaşkanı Macron da Twitter hesabından Musk ile baş başa görüşmesinde Fransa'daki yatırım fırsatları ile elektrikli araç ve enerji sektörlerindeki önemli ilerlemeyi ele aldıklarını belirtti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Versailles Sarayı'nda protesto edildi - Son Dakika


Advertisement