Fransa'da Müslümanlara büyük saygısızlık! Camiye domuz kafası bırakıldı - Son Dakika

Fransa'da Müslümanlara büyük saygısızlık! Camiye domuz kafası bırakıldı

02.11.2020 19:01

Dünyada artan İslamofobi her geçen yeni bir çirkin olayın meydana gelmesine neden oluyor. Geçtiğimiz günlerde Fransa'da bir caminin kundaklanmasının ardından bu kez de Compiegne kentindeki Ulu Cami'ye domuz kafası bırakıldı.

Fransa'nın Compiegne kentindeki Ulu Cami'ye domuz kafası bırakıldı. Compiegne'deki Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Ulu Cami'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, restorasyon çalışmalarının yapıldığı camide bu sabah domuz kafası bulunduğu belirtildi.

ÜZÜNTÜ YAŞANDILAR

Cami yönetimi olarak olayı kınadıkları ve derin üzüntü duydukları belirtilen açıklamada, polise şikayette bulunulduğu aktarıldı. Fransa İslam Konseyinden (CFCM) yapılan açılamada da saldırının kınandığı ve caminin yöneticileri ve cemaatiyle dayanışma içinde olunduğu kaydedildi.

KUNDAKLAMA GİRİŞİMİNDE DE BULUNULMUŞTU

Fransa'nın Chateaudun kentinde de geçen hafta bir camiye kundaklama girişiminde bulunulmuştu.

Fransa'da Müslümanlara büyük saygısızlık! Camiye domuz kafası bırakıldı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Fransa'da Müslümanlara büyük saygısızlık! Camiye domuz kafası bırakıldı - Son Dakika


YORUMLAR (1)
  • aYLIN: neden orda camiler acik ? bizde kilise yok onlarda camileri kapatsin adil olsun .. hani islam adil ve esitti ? Cevap Yaz 3 11 Yayından Kaldır

Son Dakika

Günlük kiralık evde tecavüzden kaçan Gülay, 10. kattan ölüme atlamıştı! Katili müebbet yedi Metruk binadaki yangını söndüren ekipler, bir erkeğe ait cansız beden buldu Son Dakika: WhatsApp'tan geri adım! Tepki çeken gizlilik sözleşmesi 3 ay ertelendi Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel ile 4 yıllık anlaşmaya vardı Çaycı Hüseyin lakaplı Alpaslan Özmol'un yeni imajı sosyal medyaya damga vurdu Belçika'da bir kişi koronavirüs aşısı olduktan 5 gün sonra öldü Hesabındaki paralar buhar olunca Ebru Polat, çılgına döndü! Gerçek sonradan ortaya çıktı 8 bin korona aşısının yapıldığı hastanenin başhekimi konuştu: En fazla omuz ağrısı ve tansiyon düşüklüğü ile karşılaşıyoruz