Fransa'da cinsel saldırı mağduru eski mankenler yasaların değişmesini istedi - Son Dakika

Fransa'da cinsel saldırı mağduru eski mankenler yasaların değişmesini istedi

15.09.2021 16:02
Fransa'da cinsel saldırı mağduru eski mankenler yasaların değişmesini istedi, System.String[]

Fransız manken ajansın sahibi Gerald Marie tarafından cinsel saldırıya uğrayan eski mankenler, Fransa'da cinsel saldırı ve tecavüzlere ilişkin yasanın değiştirilmesi talebinde bulundu.

Fransız manken ajansın sahibi Gerald Marie tarafından cinsel saldırıya uğrayan eski mankenler, Fransa'da cinsel saldırı ve tecavüzlere ilişkin yasanın değiştirilmesi talebinde bulundu.

Aralarında ABD'li Carre Otis ve Lesa Amoore ile İsviçreli Ebba Karlsson'un da bulunduğu 15 kadar manken, Fransız Senatosunda video konferans yoluyla Senatör Nathalie Goulet'in de katıldığı etkinlik düzenlendi.

80 ve 90'yıllarda Fransız manken ajansı "Elite Model"in eski sahibi Gerald Marie tarafından cinsel saldırı ve tecavüze uğradığını öne süren eski mankenler, olayın ardından 20 yıldan fazla süre geçtiği ve zaman aşımına uğradığı için hukuki sürecin başlatılamadığını, bu nedenle Fransa'daki yasalarda değişiklik yapılması gerektiğini söyledi.

Carre Otis, yaptığı açıklamada, aradan yıllar geçtikten sonra başına gelenleri idrak edebildiğini, cinsel saldırıyı kamuoyunda açık şekilde konuşabildiğini belirtti.

Goulet de eski mankenlerin yasa değişikliği talebini desteklediğini söyledi.

Eski mankenlerin avukatı Anne-Claire Le Jeune, müvekkillerinin sesinin duyulmasını istediğini, söz konusu yasadaki süre şartı nedeniyle adaleti sağlanamayan birçok mağdurun bulunduğunu belirtti.

Le Jeune, müvekkillerinin yabancı uyruklu olması nedeniyle hukuki sürecin daha da zor hale geldiğini aktardı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Fransa'da cinsel saldırı mağduru eski mankenler yasaların değişmesini istedi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

İstanbul Filarmoni Derneği'ni sarsan taciz iddiası: Bana teslim olacaksın, adet döngünü bile bileceğim 08:01 İstanbul Filarmoni Derneği'ni sarsan taciz iddiası: Bana teslim olacaksın, adet döngünü bile bileceğim Beyoğlu'nda ekipleri harekete geçiren görüntü! Uyuşturucu almak için kuyruğa girdiler 07:57 Beyoğlu'nda ekipleri harekete geçiren görüntü! Uyuşturucu almak için kuyruğa girdiler TEKNOFEST 2022 Samsun'da düzenlenecek 07:29 TEKNOFEST 2022 Samsun'da düzenlenecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 23:46 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "S-400 konusunda kimse bize karışamaz" sözlerinden sonra ABD'den tehdit gibi yaptırım çıkışı DEVA Partisi ve AK Parti bir araya gelir mi? Babacan'dan canlı yayında net sözler: Mümkün değil 22:26 DEVA Partisi ve AK Parti bir araya gelir mi? Babacan'dan canlı yayında net sözler: Mümkün değil Dünyanın gözü bu delikte! Cin hapishanesine inen profesörden ürküten sözler: Garip bir koku var 21:17 Dünyanın gözü bu delikte! Cin hapishanesine inen profesörden ürküten sözler: Garip bir koku var
NASA bile fark edememiş! Dün gece herkes uyurken Dünya büyük bir felaket atlattı 20:38 NASA bile fark edememiş! Dün gece herkes uyurken Dünya büyük bir felaket atlattı İşte ortalığı ayağa kaldıran fotoğraflar! İçine şeytan kaçtığı söylenen kız çok net görüntülenmiş 19:52 İşte ortalığı ayağa kaldıran fotoğraflar! İçine şeytan kaçtığı söylenen kız çok net görüntülenmiş
Advertisement