Fransa'da Ermeni protestocular otoyolu kapatarak, Türklere saldırdı: 5 yaralı - Son Dakika

Fransa'da Ermeni protestocular otoyolu kapatarak, Türklere saldırdı: 5 yaralı

28.10.2020 14:39

Fransa'nın güneydoğusundaki Isere kentinde Ermenistan bayrağı taşıyan protestocular, otoyolu kapatarak işe giden Türklere saldırdı, olayda 1'i ağır 5 kişi yaralandı.

Görgü tanıklarının yaptığı açıklamaya göre, Fransa'da 300-400 Ermeni protestocu A7 otoyolunu her iki yönden ulaşıma kapatarak, o esnada işe gitmekte olan bir grup Türk vatandaşa saldırdı.

BİR GRUP TÜRK VATANDAŞA SALDIRDI

Sabah saatlerinde Lyon ve Marseille yönlerine doğru trafik sıkışıklığı başladı. Trafikte kalanlarla protestocular arasında tansiyon yükselirken, Ermenistan yanlısı protestocular, işe gitmek isterken kendilerine tepki gösteren bir grup Türk vatandaşına saldırdı. Protestocular 1'i ağır 4 Türk asıllı kişinin yaralanmasına sebep oldu. Ağır yaralanan kişi hastaneye kaldırıldı. Çıkan olayda bir güvenlik görevlisi de yaralanırken, göstericilerin otoyolu terk etmesinin ardından trafik açıldı.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞILDI

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, sırtlarında Ermenistan bayrağı taşıyan protestocu grubun ellerindeki sopalarla iki kişiyi aralarına alarak dövmesi yer alıyor.

Fransa'da Ermeni protestocular otoyolu kapatarak, Türklere saldırdı: 5 yaralı
Fransa'da Ermeni protestocular otoyolu kapatarak, Türklere saldırdı: 5 yaralı

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Fransa'da Ermeni protestocular otoyolu kapatarak, Türklere saldırdı: 5 yaralı - Son Dakika

YORUMLAR (1)

Son Dakika

Op.Dr. Furkan Şengöz'den burun estetiği ameliyatının sağlığa 10 önemli faydası İstanbul'da tatil trafiği başladı, yoğunluk yüzde 53'e ulaştı Gümüşhane Örümcek Ormanları'nda yangın! Kaymakamdan korkutan sözler 4 ay önce doğum yapan Aslıhan Turan, 3. çocuk için doktoruyla görüşmeye başladı Sağlık çalışanları için siperlik üreten okul müdürü koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti Sınav dönemi başlıyor, detaylar netleşti: Herkes okula gidecek, koronalı öğrenci izole ortamda sınava alınacak Son Dakika! Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert sözler: Sende zerre kadar yürek varsa eşimle ilgili değil, benimle ilgili konuş Son Dakika! Ermenistan ordusu Berde şehir merkezini vurdu: 21 kişi yaşamını yitirdi