Fransa'da geçim sıkıntısı yaşayan bir öğrenci kendini ateşe verdi - Son Dakika
BBC

Fransa'da geçim sıkıntısı yaşayan bir öğrenci kendini ateşe verdi

10.11.2019 12:30
Fransa'da geçim sıkıntısı yaşayan bir öğrenci kendini ateşe verdi, System.String[]

22 yaşındaki bir Fransız öğrenci kendini ateşe verdikten sonra ağır yaralandı.

22 yaşındaki bir Fransız öğrenci kendini ateşe verdikten sonra ağır yaralandı.

Lyon kentinde bir üniversite restoranında kendini ateşe vermeden birkaç saat önce Facebook'ta maddi sıkıntılarına dair bir paylaşımda bulunan adam, katillerinin Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, kendisinden önceki iki cumhurbaşkanı, aşırı sağcı Marine Le Pen ve Avrupa Birliği olduğunu söyledi.

İtfaiye görevlileri adamın yüzde 90'ının yandığını söyledi.

Lyon 2 Üniversitesi'nde okuyan genç, ayda 450 euro (yaklaşık 3 bin 430 TL) geçinmeye çalışmanın maddi yükünü kaldıracak gücü kalmadığını söyledi.

Öğrenci, Facebook paylaşımında "Bizi bölmekten başka bir şey yapmayan faşizme karşı ve eşitsizlikleri yaratan liberalizme karşı savaşalım" dedi ve medyayı da korku iklimi yaratmakla suçladı.

Genç, intihar etmek için işlet bir üniversite restoranı seçmesinin nedeninin "siyasi bir sahne hedeflemesi" olarak açıkladı.

Öğrencinin kız arkadaşı, bu planların kendisine mesajla iletilmesinin ardından polise haber verdi.

Fransa'daki öğrenci birlikleri de öğrencilerin karşılaştıkları maddi zorluklara dikkat çeken bir açıklama yaptı.


Fransa'da geçim sıkıntısı yaşayan bir öğrenci kendini ateşe verdi

Son Dakika Dünya Fransa'da geçim sıkıntısı yaşayan bir öğrenci kendini ateşe verdi - Son Dakika Dünya

BBC

YORUMLAR

Son Dakika

Hafta sonu kısıtlamalarından sonra acil servisler nefes aldı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Okyay: AVM'lerde ciddi birikme var, kapatılmalı Eşcinsellik karşıtı Avrupa Parlamentosu Milletvekili, eşcinsel cinsel ilişki partisinde basıldı Masumlar Apartmanı 12. bölümüyle ekrana geldi! Her sahne Twitter'da gündem oldu Tepki çeken sözleri sonrasında istifa eden Bülent Arınç'tan ilk açıklama: Doğruları savunmaya kararlıyım Avustralyalı askerlerin Afganistan'da öldürdükleri Taliban üyesinin protez bacağıyla içki içtikleri ortaya çıktı Yeni pozlarını paylaşan Hadise'ye beğeni üstüne beğeni yağdı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir