Son Dakika Haberleri: Fransa'da Her 3 Kişiden Biri İslam'ı Tanımıyor

Fransa'da Her 3 Kişiden Biri İslam'ı Tanımıyor

6 yıl önce

Avrupa'da en çok Müslümanın yaşadığı ülke Fransa'da yapılan son araştırma, halkın 4'te 3'ünün İslam'a bakışının olumsuz olduğunu ortaya koydu.

Fransa'da Her 3 Kişiden Biri İslam'ı Tanımıyor, System.String[]
Avrupa'da en çok Müslümanın yaşadığı ülke Fransa'da yapılan son araştırma, halkın 4'te 3'ünün İslam'a bakışının olumsuz olduğunu ortaya koydu. Montaigne Enstitüsü ve Tilder tarafından yapılan araştırmada İslam'a olumlu baktığını söyleyenlerin oranı yüzde 26'da kaldı. Buna karşılık Fransızların Budizme bakışının yüzde 87, Protestanlığa karşı tutumlarının da yüzde 76 olumlu olduğu ifade edildi.

Fransızar arasında Katolik inancına bakışının yüzde 69, Yahudiliğe ise yüzde 64 olumlu olduğu kaydedildi. Ankete katılanların 3'te 1'i İslam'ı iyi tanımadığını ifade ederken sadece yüzde 32'lik bir oran İslam'ın değerleriyle Fransa'nın değerlerinin uyuştuğu yorumunu yaptı.

"BAŞÖRTÜSÜ TAKMASINLAR, HELAL ET YEMESİNLER; DİNLERİNİ YAŞASINLAR"

Fransa'da son dönemde gündemde olan kamusal alanda başörtüsü ile ilgili ise sadece yüzde 10'luk bir kısım olumlu görüş bildirdi. Helal etin Fransa değerleriyle uyuşmadığını belirtenlerin oranı yüzde 45 olarak kaydedildi. Buna karşılık hac vazifesine olumlu bakan Fransızların oranı yüzde 77 olarak gerçekleşti. Ankete katılan her 10 kişinden 8'i ise Müslümanların Fransa'da dinlerini yaşamak için yeterli imkana sahip olduğunu iddia etti.Ağaca Bağladıkları Köpeğe Tecavüz Ettiler, Ölünce Bırakıp Kaçtılar Sakalları Yüzünden Sokağa Dahi Çıkamayan Genç Kadın, Son Haliyle Şaşırttı

Türk Yetkililer, Suudi Arabistan Başkonsolosluğu Aramasında 'Mavi Işık' Yöntemi Kullandı