Fransa'da iklim yasa tasarısı Ulusal Meclis'te kabul edildi - Son Dakika

Fransa'da iklim yasa tasarısı Ulusal Meclis'te kabul edildi

04.05.2021 20:43
Fransa'da iklim yasa tasarısı Ulusal Meclis'te kabul edildi, System.String[]

Fransa'da iklim değişikliğini ve küresel ısınmayı önlemeye yönelik düzenlemeleri içeren yasa tasarısı Ulusal Meclisten geçti.

Fransa'da iklim değişikliğini ve küresel ısınmayı önlemeye yönelik düzenlemeleri içeren yasa tasarısı Ulusal Meclisten geçti.

Ulusal Mecliste haftalardır tartışılan iklim yasa tasarısı, 77'ye karşı 332 oyla kabul edildi.

Tasarı, trenle 2,5 saatten az sürede seyahat imkanı olan mesafeler için iç hat uçuşlarının kaldırılması ve çevreyi tahrip edenlere yönelik yeni düzenlemeler içeriyor.

İklim krizi ile mücadelede Fransa'da karbon emisyonlarını 2030'da 1990 yılı seviyelerine göre yüzde 40 azaltmayı hedefleyen tasarının haziran ayında Senatoda ele alınması bekleniyor.

Diğer yandan çevreciler, yasa tasarısındaki önlemleri karbondioksit salımında kısıtlı etkisi olacağı ve yeterli olmadığı gerekçesiyle eleştiriyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Fransa'da iklim yasa tasarısı Ulusal Meclis'te kabul edildi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kripto para borsası Thodex'e ilişkin soruşturmada ilk haciz işlemi yapıldı Kripto para borsası Thodex'e ilişkin soruşturmada ilk haciz işlemi yapıldı SBK Holding davasında ilk duruşma yapıldı! Sezgin Baran Korkmaz için tutuklama kararı SBK Holding davasında ilk duruşma yapıldı! Sezgin Baran Korkmaz için tutuklama kararı Çekişmeli davada Necati Şaşmaz ile Nagehan Şaşmaz boşandı Çekişmeli davada Necati Şaşmaz ile Nagehan Şaşmaz boşandı İçişleri Bakanlığı'nın inceleme başlattığı İmamoğlu'dan 'dezenfektan ihalesi' savunması: Harcama ve ihale yetkilisi sıfatlarım yok İçişleri Bakanlığı'nın inceleme başlattığı İmamoğlu'dan 'dezenfektan ihalesi' savunması: Harcama ve ihale yetkilisi sıfatlarım yok 16 yaşındaki genç, otlara tutunarak hayatta kaldı! Mucize kurtuluş 16 yaşındaki genç, otlara tutunarak hayatta kaldı! Mucize kurtuluş İlişki yaşadıklarını iddia ettiği eşi ve çocukluk arkadaşını öldüren sanığa 38 yıl hapis cezası İlişki yaşadıklarını iddia ettiği eşi ve çocukluk arkadaşını öldüren sanığa 38 yıl hapis cezası Şef Mehmet Yalçınkaya'nın kızı Sude Yalçınkaya, bikinili pozuyla sosyal medyayı salladı Şef Mehmet Yalçınkaya'nın kızı Sude Yalçınkaya, bikinili pozuyla sosyal medyayı salladı Pitonu andıran engerek yılanı, sürüye fazla yaklaşınca çoban köpekleri affetmedi Pitonu andıran engerek yılanı, sürüye fazla yaklaşınca çoban köpekleri affetmedi
Advertisement