Nestle, bakteri yüzünden 2 çocuğun ölümüne sebep olan fabrikayı kapattı - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Nestle, bakteri yüzünden 2 çocuğun ölümüne sebep olan fabrikayı kapattı

30.03.2023 17:43

Fransa'da içerdiği "E.coli" bakterisi sebebiyle geçen yıl ülke genelinde 48'i çocuk 56 kişiye bakteri bulaşmasına ve 2 çocuğun ölümüne neden olan Buitoni marka donmuş pizzaların üretildiği fabrika, bağlı bulunduğu Nestle tarafından kapatıldı.

Le Figaro'nun haberine göre, Fransa'nın Caudry kentindeki fabrika, mart başından bu yana faaliyetlerini tamamen durdurdu. Fabrika çalışanlarının bağlı olduğu sendika da Fransız basınına "Artık burada üretim yapılmayacağını" aktardı.

56 KİŞİYE BAKTERİ BULAŞTI

Nestle grubuna ait Buitoni marka Fraich'Up donmuş pizzalar, 18 Mart 2022'de "E.coli" bakterisi içerdiği için geri çağrılmıştı. Basında, pizzaları tüketen 75 kişiye bakteri bulaştığı haberi yer almıştı. Fransa Halk Sağlığı Kurumu da 8 Nisan 2022'de söz konusu pizzaları tükettiği için 48'i çocuk 56 kişiye "E.coli" bakterisi bulaştığının ve 2 çocuğun bu nedenle yaşamını yitirdiğinin teyit edildiğini bildirmişti.

PİZZA ÜRETİM HATTINDA KURTCUKLAR GÖRÜLMÜŞTÜ

Fabrikanın eski bir çalışanının Mart 2022'de medyayla paylaştığı fotoğraflarda, pizza üretim hattında kurtçuklar, duvarlarda mantarlar, yerlerde yiyecek parçaları, ağzı açık çöplerin olduğu görülmüştü. Nord bölgesi Valiliği, 1 Nisan 2022'de yaptığı açıklamada, Caudry'de Buitoni pizzaları üreten fabrikada yapılan 2 denetimde, hijyen koşullarının yetersiz olduğunun tespit edildiğini, bu nedenle fabrikada pizza üretiminin yasaklandığını duyurmuştu.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Nestle, bakteri yüzünden 2 çocuğun ölümüne sebep olan fabrikayı kapattı - Son Dakika


Advertisement