Fransa'da polis kaçak göçmenlerin kurduğu çadır kampı ablukaya aldı - Son Dakika

Fransa'da polis kaçak göçmenlerin kurduğu çadır kampı ablukaya aldı

05.12.2022 23:10

- Fransa'da polis kaçak göçmenlerin kurduğu çadır kampı ablukaya aldı Fransa'nın başkenti Paris'te Afrikalı kaçak göçmenler tarafından Anayasa Konseyi ile Louvre Müzesi'nin bulunduğu bölgede kurulan çadır kamp, polis tarafından ablukaya alındı.

- Fransa'da polis kaçak göçmenlerin kurduğu çadır kampı ablukaya aldı

PARİS - Fransa'nın başkenti Paris'te Afrikalı kaçak göçmenler tarafından Anayasa Konseyi ile Louvre Müzesi'nin bulunduğu bölgede kurulan çadır kamp, polis tarafından ablukaya alındı.

Paris'te Anayasa Konseyi binası ile Louvre Müzesi'nin bulunduğu bölgede Afrikalı kaçak göçmenler tarafından çadır kamp kuruldu. Fransa'dan ikamet ve çalışma izni talep eden Afrikalı göçmenler, oturma ve çalışma iznine sahip olmadıkları için ev kiralayamadıklarını ifade etti. Göçmenler, metroların gece kapanması üzerine başkent Paris'in çeşitli semtlerine çadır kurup, buralarda hayatlarını sürdürmeye çalışıyor.

Mali uyruklu bir göçmen, Anayasa Konseyi binası önüne çadır kurmalarının tek nedeninin Anayasa Konseyi'nin dikkatini çekmek olduğunu belirterek, polisin çadır kampı kaldırmak istemesinin başlıca nedeninin Anayasa Konseyi ve Louvre Müzesi bölgesine kurulması olduğunu ifade etti.

Onlarca çadırın bulunduğu kamp polis tarafından ablukaya alınırken, gecenin ilerleyen saatlerinde polisin çadırları dağıtması bekleniyor.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
BEDENSEL ENGELLİLERİN AKÜLÜ ARAÇ SEVİNCİ BEDENSEL ENGELLİLERİN AKÜLÜ ARAÇ SEVİNCİ Netanyahu ve Macron, Paris'te bir araya geldi Netanyahu ve Macron, Paris'te bir araya geldi Netanyahu ve Macron, Paris'te bir araya geldi Netanyahu ve Macron, Paris'te bir araya geldi

Son Dakika 3. Sayfa Fransa'da polis kaçak göçmenlerin kurduğu çadır kampı ablukaya aldı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement