Fransa'da Polisin Copla Cinsel Saldırısı - Son Dakika

Fransa'da Polisin Copla Cinsel Saldırısı

07.03.2017 21:11
Fransa'da Polisin Copla Cinsel Saldırısı, System.String[]

Fransa'da polisin bir gence copla cinsel saldırıda bulunmasını protesto eden 58 lise öğrencisi gözaltına alındı.

Fransa'da polisin bir gence copla cinsel saldırıda bulunmasını protesto eden 58 lise öğrencisi gözaltına alındı.

Paris yakınlarındaki Saint-Denis banliyösünde bulunan Suger Lisesi öğrencileri, okul binasında yanıcı madde ve sis bombası kullanarak dersleri engelledi.

Okul yönetiminin dersleri iptal ederek binayı boşaltmasının ardından bir grup öğrenci, şehir merkezine yürüdü. Yaklaşık 100 kişilik öğrenci grubu, yürüyüş boyunca polis araçları ve çevredeki iş yerlerine taş attı.

Slogan atan öğrencilere çevredekilerin de destek verdiği görüldü.

Paris ve çevresinde bulunan çok sayıda lisede de benzer protesto gösterilerinin düzenlendiği öğrenildi.

Paris Emniyet Müdürlüğü, çıkan olaylar sonrası Suger Lisesinden 55, Paul- Eluard Lisesinden bir ve Voltaire Lisesinden 2 öğrencinin gözaltına alındığını açıkladı.

Ülkenin güneyinde bulunan Marsilya'da ise Montgrand Lisesi öğrencileri de olayı protesto ederek, dersleri engelledi. Öğrenciler, "Tüm Marsilya sizden nefret ediyor", Polis şiddetine son" sloganları attı.

Paris'in Aulnay-sous-Bois banliyösünde yaşayan Theo isimli 22 yaşındaki genç, 2 Şubat'ta rutin kimlik kontrolü sırasında polisin copla cinsel saldırısına uğramış, saldırı anının bir vatandaş tarafından kaydedilerek yayınlanması sonrası Fransa genelinde protesto gösterileri başlamıştı.

Fransa'da Polisin Copla Cinsel Saldırısı

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Fransa'da Polisin Copla Cinsel Saldırısı - Son Dakika


Son Dakika

Fransa Senatosu hükümete sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'ni tanımayı tavsiye etti Real Madrid, deplasmanda Inter'i 2-0 mağlup etti İçişleri Bakanlığı'ndan yeni koronavirüs genelgesi! 4 gün boyunca sıkı denetimler yapılacak İmamoğlu'ndan '28 bin 351' vaka sayısı yorumu: Hakikati konuşmaktan korkmamak en doğru yoldur Güzel oyuncu Ceyda Ateş anne oldu İbo Show'da büyük sürpriz! İki eski dost bir araya geliyor Yıllar önce Türkiye'ye gelen Maradona, "Maraba Televole" ile program jeneriğine konu oldu Çok konuşulacak görüntüler! Selin Ciğerci'nin Tolga Polat ile samimi fotoğrafları ortaya çıktı