Fransa'da Yaşayan Azerbaycanlılar Ermenistan'ı Protesto Etti - Son Dakika

Fransa'da Yaşayan Azerbaycanlılar Ermenistan'ı Protesto Etti

15.03.2017 03:25

Fransa'da yaşayan Azerbaycanlılar Ermenistan'ı protesto ettiGülten ÖZBEY/PARİS,(DHA) - Fransa'da yaşayan Azerbaycanlılar Ermenistan'ın işgalci politikaların protesto etmek için eylem yaptı.

Fransa'da yaşayan Azerbaycanlılar Ermenistan'ı protesto etti

Gülten ÖZBEY/PARİS,(DHA) - Fransa'da yaşayan Azerbaycanlılar Ermenistan'ın işgalci politikaların protesto etmek için eylem yaptı. Azerbaycan Evi'nin düzenlediği gösteriye yüzlerce kişi Azerbaycan bayraklarıyla destek verdi.

Paris'te Eyfel Kulesi bahçesinde yer alan 'Barış Duvarı' olarak adlandırılan dünya dillerinde 'barış' yazan cam duvar önünde Fransa'da yaşayan Azeriler, Ermenistan'ın işgalci politikaların protesto etmek için eylem yaptı. Göstericiler ellerinde taşıdıkları bayraklarla Fransa'yı Ermenistan'ın işgalci politikalarına karşı çıkmaya davet etti. Ayrıca Birleşmiş Milletler (BM) çözüm önerisinin uygulanması için Fransa'nın daha fazla ağırlığını koyması istendi. Atılan sloganlarda da Hocalı soykırımına dikkat çekilirken 'Hocalı Azerbaycan'ındır Azerbaycan'ın kalacak' ifadeleri kullanıldı.

Gösteriye Nantes'da faliyet gösteren Azerbaycan Medeniyet Derneği ve Le Mans, Le Val ve Aji'deki Azerbaycanlılara ait dernekler de destek verdi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Paris'te

Bu arada Resmi ziyaret için Fransa'da bulunan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile Elisee Saray'ında görüştü. Hollande, Aliyev onuruna akşam yemeği verdi. Cumhurbaşkanları Hollande ve Aliyev ikili görüşme sonrası düzenledikleri basın toplantısında Ermeni işgalindeki Karabağ konusu görüşüldüğünü belirttiler. İkili ayrıca ticari ve kültürel anlaşmalar imzalandığı da ekledi.

Hollande burada yaptığı konuşmada, Yukarı Karabağ'da çatışmaların uzun sürmemesi gerektiğini belirterek, Türkiye ile Avrupa'da gelişen diplomatik krize değindi. Hollande, "Avrupa Ülkeleri ve Türkiye arasında bir gerilim söz konusu. Bizim Avrupa'ya ve Türkiye'ye ihtiyacımız var. Türkiye'nin de Avrupa'ya. Her konuda olduğu gibi bu konuda da diyaloğa teşvik etmeliyiz" dedi.

Fransa'da Yaşayan Azerbaycanlılar Ermenistan'ı Protesto Etti
Fransa'da Yaşayan Azerbaycanlılar Ermenistan'ı Protesto Etti
Fransa'da Yaşayan Azerbaycanlılar Ermenistan'ı Protesto Etti
Fransa'da Yaşayan Azerbaycanlılar Ermenistan'ı Protesto Etti

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Fransa'da Yaşayan Azerbaycanlılar Ermenistan'ı Protesto Etti - Son Dakika


Son Dakika

Beckham, Manchester United ve PSG'yi geride bıraktı! Kazanacağı ücret dudak uçuklatacak Vicdansız anne, tuvalette doğum yaptıktan sonra doğurduğu bebeğini diri diri mezara gömdü 2. Lig ekibi Turgutluspor, deplasmanda Denizlispor'u 2-1 yenerek kupadan eledi Altının kilogramı 458 bin liraya geriledi Arınç'ın istifasını duyuran İletişim Başkanlığı, "Görevinden affını talep etti" ifadesini değiştirerek yeni paylaşım yaptı ABD'de çölde keşfedilen gizemli metal blok paniğe neden oldu Son Dakika! Bülent Arınç, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa etti Isparta'da bu köye muhtar dayanmıyor! 5'inci muhtar "inşaattan düştüm" diyerek istifa etti