Fransa'daki Cinayetlerin Nedeni Henüz Aydınlatılamadı - Son Dakika

Fransa'daki Cinayetlerin Nedeni Henüz Aydınlatılamadı

08.09.2012 12:36
Fransa'daki Cinayetlerin Nedeni Henüz Aydınlatılamadı, System.String[]

Fransa'da bulunan Annecy Gölü kıyısında Le Solitaire du Lac kampında tatil yaparken otomatik tabancayla öldürülen Irak asıllı İngiliz işadamı 50 yaşındaki Saad El Helli ve ailesinden 2 yetişkin İngiliz'in yanı sıra 1 Fransız bisikletçinin kim...

Fransa'da bulunan Annecy Gölü kıyısında Le Solitaire du Lac kampında tatil yaparken otomatik tabancayla öldürülen Irak asıllı İngiliz işadamı 50 yaşındaki Saad El Helli ve ailesinden 2 yetişkin İngiliz'in yanı sıra 1 Fransız bisikletçinin kim veya kimler tarafından öldürüldüğü araştırılırken, olay yerinde 25 boş kovan bulunduğu açıklandı.

Fransa'daki cinayetler Avrupa medyasında ilk sıralarda yer almaya devam ediyor. Irak asıllı İngiltere vatandaşı Saad El Helli eşi İkbal ve kayınvalidesi Çarşamba günü Annecy gölü yakınlarında otomobillerinin içinde öldürülmüş halde; 4 yaşındaki kızları ise arabada saklanırken bulundu. Annecy Cumhuriyet savcısı Eric Maillaud, 4 kişinin başından aldıkları yaralarla öldüğü, komada bulunan büyük kız çocuğunun başından yaralı olduğu bu olayda toplanan boş kovan sayısının kiralık katil şüphesine neden olduğunu söyledi. Aile fertlerinin yanı sıra öldürülen diğer kişinin 45 yaşındaki Fransız bisikletçi Sylvain Mollier olduğu saptandı. Savcı saldırının nedenini henüz bilmediklerini anlatırken, "Bunun profesyonel bir tetikçinin işi olduğunu söyleyemem. Ancak çok vahşi bir saldırı olduğu açık. Biri o aileyi öldürmek istemiş" dedi.

Savcı, İngiltere'nin Surrey kentinde oturan El Helli ve ailesinin 4 yaşındaki kızları Zeena'nın ifadesini aldıklarını, 7 yaşındaki Zeynep'in tedavisinin sürdüğünü, ilaçla uyutulduğu ifade edildi. Zeena'nın katliamın başından itibaren saklanmaya çalıştığını, olay sırasında annesi ile öldürülen diğer kadının arasında yattığını, küçük kızın kendisini annesinin bacakları arasına attığını anlattı. 4 Fransız güvenlik görevlisinin soruşturmayı derinleştirmek üzere İngiltere'ye gideceği kaydedildi. Fransız savcı, bir görgü tanığının, olay yerinde geçen şüpheli yeşil bir cip hakkında polise ihbarda bulunduğunu söyledi.

Uzmanlar, araçta, başından kurşunlanmış 3 kişi olduğunu yerde yatan iki kişinin halen komada olan abla ve tesadüfen orada bulunan, olayla ilgisi olmayan öldürülen Fransız bisikletçi olduğu ifade edildi.

Öldürülen El Helli'nin yanı sıra araçta bulunan ve öldürülen İsveç pasaportlu yaşlı kadının küçük çocuğun tanıdığı biri olmadığı, küçük kızın ifadesiyle anlaşıldı. Savcı Eric Maillaud, İngiltere polisinden aldıkları bilgiye göre öldürülen adam ile kardeşi arasında para konusunda anlaşmazlık bulunduğunu, kardeşinin sorguya alınacağını bildirdi. Bu açıklamadan sonra öldürülen aile babasının erkek kardeşi Saad El-Hilli Londra'da polise gidip gönüllü olarak ifade verdi.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande yetkililerin suçluları bulmak için ellerinden geleni yaptıklarını bildirirken, İngiltere Başbakanı David Cameron olayın ne kadar çabuk çözülürse o derece iyi sonuç alınabileceğini bildirdi.

Fransa'daki Cinayetlerin Nedeni Henüz Aydınlatılamadı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Fransa'daki Cinayetlerin Nedeni Henüz Aydınlatılamadı - Son Dakika


Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Erdoğan'dan Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına ilginç yorum: Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi