Son Dakika Haberleri: Fransa Dışişleri Bakanı Türkiye'ye Geliyor

Fransa Dışişleri Bakanı Türkiye'ye Geliyor

3 ay önce

Avrupa ve Dışişleri Bakanı Bay Jean-Yves le Drian, 14 ve 15 Eylül'de Ankara'da görüşmelerde bulunacak.

Fransa Dışişleri Bakanı Türkiye'ye Geliyor, System.String[]
Avrupa ve Dışişleri Bakanı Bay Jean-Yves le Drian, 14 ve 15  Eylül'de  Ankara'da görüşmelerde bulunacak.

Fransız Bakan,  Cumhurbaşkanı Başkan  Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali ve  Yıldırım Türk mevkidaşı  Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmeler yapılacak. Ayrıca ana muhalefet partisi lideri  Kemal Kılıçdaroğlu ve sivil toplum temsilcileri ile de bir araya gelecek.

Avrupa ve Dışişleri Bakanı Bay Jean-Yves le Drian ziyaretin gerçekleştiği  Türkiye ile yapıcı bir diyalogun olduğu ve  Türkiye ile başlıca uluslararası ve bölgesel konular üzerine yoğunlukla görüşüleceği açıklandı.

Jean-Yves Le Drian, Daech sonrasında  Suriye'de siyasi bir çözüm ile ilgili görüş alışverişinde bulunacak. Terörle mücadele alanında işbirliğimiz gündeme gelecek ve Bakan görüşmelerde ayrıca iklim konularına ve  Türkiye'nin  Paris anlaşmasının onaylanmasına değinecek.

Görüşmelerde  Avrupa Birliği ve  Türkiye arasındaki ilişkiler ele alınacak ayrıca Jean-Yves Le Drian,  Fransa'nın  Avrupa Birliği ve  Türkiye arasındaki ilişkiyi her iki taraf için de önemli gördüğünü ve ara verilmesinin istenmediğini hatırlatacak.  Avrupa ile  Türkiye arasındaki ortaklık, özellikle göç alanında meyve vermeye devam ettiği vurgulanacak.

Bakan Le Drian, Türk yetkililer ve sivil toplum temsilcileri ile insan hakları ve temel özgürlükler konusunda bir araya gelecek.

Türkiye'de tutuklu Fransız Gazeteci Loup Bureau'nun serbest bırakılması konusu ele alınacak.

İkili konular üzerine yoğunlaşacağı belirtilerek  Fransa ile  Türkiye arasındaki ekonomik ilişkiler ele alınacak. - Özbey
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


50 Yıl Boyunca Fıstık ve Badem Ekecek Çiftçiye Bedava Tarla Verilecek 10 Yaşındaki Necmi, Yatakta Bastığı Annesi ve Komşusu Tarafından Yastıkla Boğuldu
Soçi'deki Üçlü Zirve Sona Erdi! Putin: Seçimler ve Yeni Anayasa Görüşüldü