Son Dakika Haberleri: Fransa Dışişleri Bakanı Türkiye'ye Geliyor

Fransa Dışişleri Bakanı Türkiye'ye Geliyor

7 gün önce

Avrupa ve Dışişleri Bakanı Bay Jean-Yves le Drian, 14 ve 15 Eylül'de Ankara'da görüşmelerde bulunacak.

Fransa Dışişleri Bakanı Türkiye'ye Geliyor, System.String[]
Avrupa ve Dışişleri Bakanı Bay Jean-Yves le Drian, 14 ve 15  Eylül'de  Ankara'da görüşmelerde bulunacak.

Fransız Bakan,  Cumhurbaşkanı Başkan  Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali ve  Yıldırım Türk mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmeler yapılacak. Ayrıca ana muhalefet partisi lideri  Kemal Kılıçdaroğlu ve sivil toplum temsilcileri ile de bir araya gelecek.

Avrupa ve Dışişleri Bakanı Bay Jean-Yves le Drian ziyaretin gerçekleştiği  Türkiye ile yapıcı bir diyalogun olduğu ve  Türkiye ile başlıca uluslararası ve bölgesel konular üzerine yoğunlukla görüşüleceği açıklandı.

Jean-Yves Le Drian, Daech sonrasında  Suriye'de siyasi bir çözüm ile ilgili görüş alışverişinde bulunacak. Terörle mücadele alanında işbirliğimiz gündeme gelecek ve Bakan görüşmelerde ayrıca iklim konularına ve  Türkiye'nin  Paris anlaşmasının onaylanmasına değinecek.

Görüşmelerde  Avrupa Birliği ve  Türkiye arasındaki ilişkiler ele alınacak ayrıca Jean-Yves Le Drian,  Fransa'nın  Avrupa Birliği ve  Türkiye arasındaki ilişkiyi her iki taraf için de önemli gördüğünü ve ara verilmesinin istenmediğini hatırlatacak.  Avrupa ile  Türkiye arasındaki ortaklık, özellikle göç alanında meyve vermeye devam ettiği vurgulanacak.

Bakan Le Drian, Türk yetkililer ve sivil toplum temsilcileri ile insan hakları ve temel özgürlükler konusunda bir araya gelecek.

Türkiye'de tutuklu Fransız Gazeteci Loup Bureau'nun serbest bırakılması konusu ele alınacak.

İkili konular üzerine yoğunlaşacağı belirtilerek  Fransa ile  Türkiye arasındaki ekonomik ilişkiler ele alınacak. - Özbey

Erdoğan'ın Konuştuğu Salona Sızan Teröristler, İçeri Erdoğan Tişörtleriyle Girmiş Türkiye'nin Harekat Hazırlığını Gören Esad, 800 DEAŞ'lıyı İdlib'e Taşıdı
THY Filosuna 40 Yeni Uçak Katacak Rusya'da Top Koşturan Gökdeniz Karadeniz: Teknik Direktörlük Yapmak İstiyorum