Fransa Meclisi'nde Kabul Edilen Ermeni Teklifi - Son Dakika

Fransa Meclisi'nde Kabul Edilen Ermeni Teklifi

19.01.2012 17:02
Fransa Meclisi'nde Kabul Edilen Ermeni Teklifi, System.String[]

Edirne'de, "Jet kravatçı" lakaplı Sebahattin Kara, Fransa Meclisi'nde kabul edilen 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının reddedilmesini suç sayan kararı, Fransız markalı kravatlarını yakarak protesto etti.

Edirne'de, "Jet kravatçı" lakaplı Sebahattin Kara, Fransa Meclisi'nde kabul edilen 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının reddedilmesini suç sayan kararı, Fransız markalı kravatlarını yakarak protesto etti.

Geçimini 20 yıldır kravat satarak sağlayan ve bazı televizyon dizilerinde de rol alan Sebahattin Kara, Selimiye Meydanı'nda yaptığı açıklamada, Fransa Meclisi'nde, 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının reddedilmesini suç sayan yasanın kabul edildiğini anımsattı.

1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddiaların reddini suç sayan teklifin 24 Ocak tarihinde Fransa Senatosu'nda oylanacağını öğrendiğini, bu nedenle de kendi yöntemiyle Fransa Meclisi'ni ve Nicolas Sarkozy'i protesto etme kararı aldığını ifade eden Kara, şöyle devam etti:

"Onların soykırımı varsa bizimde insanlığımız var. Burada Sarkozy'e sesleniyorum siyasi oyunlarına Türkiye'yi alet etmesinler. Türkiye, dünya üzerinde aman diyen her ülkeye yardım ediyor. Kravat satıcılığıyla uğraşıyorum bundan sonra Fransız kravatı satmayacağım. Bizim Tük milleti olarak nasıl insanlar olduğumuzu tüm dünya biliyor. Biz Fransızlar gibi sömürgecilik yapmıyoruz. Fransız mallarını boykot ediyorum."

Sebahattin Kara, açıklamanın ardından bir çanta dolusu Fransız markalı kravatları yaktı.

- EDİRNE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Fransa Meclisi'nde Kabul Edilen Ermeni Teklifi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Koronavirüse yakalanan Ekrem İmamoğlu'nun ailesinin test sonuçları negatif çıktı Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisini geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama