Eyfel Kulesi enerji tasarrufu için erken karartıldı - Son Dakika

Eyfel Kulesi enerji tasarrufu için erken karartıldı

24.09.2022 01:46

Fransa'nın başkenti Paris'teki Eyfel Kulesi'nin ışıkları, belediyenin enerji tasarrufu adımları kapsamında 1 saat 15 dakika erken söndürüldü.

Fransa'nın başkenti Paris'teki Eyfel Kulesi'nin ışıkları, belediyenin enerji tasarrufu adımları kapsamında 1 saat 15 dakika erken söndürüldü.

Fransa'da enerji tasarrufuna geçişi etkili kılmak ve bu konuda bilinç oluşturmak için belirli turistik ve tarihi yapıların ışıklarının normal saatinden önce söndürülmesini öngören kararlar alındı.

Bu kapsamda başkentin sembolü haline gelen Eyfel Kulesi, 1 saat 15 dakika önce karartıldı.

Eyfel Kulesi'nin ışıkları, normalde her gün yerel saatle 01.00'de söndürülüyor.

Paris'in tüm bölgelerindeki belediye binaları, belediyeye bağlı müzeler ve yaklaşık 52 metre uzunluğundaki Saint-Jacques Kulesi'nin ışıkları da yerel saatle 22.00'de kapatıldı.

Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo 13 Eylül'de belediyenin enerji tasarrufu kapsamında aldığı yeni kararları Twitter'da açıklamış, bu kapsamda Eyfel Kulesi'nin yanı sıra belediyeye bağlı binaların ışıklarının 23 Eylül'den itibaren erken söndürüleceğini aktarmıştı.

YORUMLAR
500
Citroen Oli: Kartondan yapılan elektrikli araç! Citroen Oli: Kartondan yapılan elektrikli araç! Fransa'da elektrik sağlayıcıları tüketimini azaltan müşterilerini ödüllendirecek Fransa'da elektrik sağlayıcıları tüketimini azaltan müşterilerini ödüllendirecek Ressam ve şair Gürkan Coşkun son yolculuğuna uğurlandı Ressam ve şair Gürkan Coşkun son yolculuğuna uğurlandı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Eyfel Kulesi enerji tasarrufu için erken karartıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement