Fransa'nın milyarder milletvekili Olivier Dassault, helikopter kazasında hayatını kaybetti - Son Dakika

Fransa'nın milyarder milletvekili Olivier Dassault, helikopter kazasında hayatını kaybetti

07.03.2021 22:44

Uçak üreticisi Dassault Endüstrinin varislerinden Fransız milyarder vekil Olivier Dassault, Calvados bölgesinde yaşanan helikopter kazasında hayatını kaybetti.

Uçak üreticisi Dassault Endüstrinin varisleri arasında yer alan ve 2002 yılından bu yana Fransa'nın Oise bölgesinin milletvekili olarak görev yürüten Olivier Dassault'u taşıyan helikopter, düştü.

PİLOTLA BİRLİKTE YAŞAMINI YİTİRDİ

Deauville ve Honfleur kentleri arasında düştüğü öğrenilen helikopterde, 69 yaşındaki milyarder vekilin hayatını kaybettiği tespit edildi. Kazada milletvekili ile birlikte pilotun da öldüğü belirtildi.

İLK AÇIKLAMA MACRON'DAN GELDİ

Kazaya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmazken, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu. Macron, yaptığı açıklamada, Dassault'un Fransa'yı çok sevdiğini ve ülkesine hizmet etmekten kaçınmadığını dile getirdi. Milletvekilinin ani ölümünün Fransa için büyük kayıp olduğunu kaydeden Emmanuel Macron, Dassault'un ailesi ve sevenlerine de başsağlığı diledi.

Fransa'nın milyarder milletvekili Olivier Dassault, helikopter kazasında hayatını kaybetti

Son Dakika Ekonomi Fransa'nın milyarder milletvekili Olivier Dassault, helikopter kazasında hayatını kaybetti - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 21 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 362 kişi vefat etti, 61 bin 967 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Türkiye'de 21 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 362 kişi vefat etti, 61 bin 967 yeni vaka tespit edildi Emrullah Omay, arkadaşlarıyla birlikte Hercai'nin setini bastı Emrullah Omay, arkadaşlarıyla birlikte Hercai'nin setini bastı Bilim Kurulu Üyesi Turan'dan tam kapanma açıklaması: Tam kapanma önemli bir seçenek, çünkü hastaları kaybediyoruz Bilim Kurulu Üyesi Turan'dan tam kapanma açıklaması: Tam kapanma önemli bir seçenek, çünkü hastaları kaybediyoruz Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevini devralan Derya Yanık: Milletimize karşı bir borcumuz var Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevini devralan Derya Yanık: Milletimize karşı bir borcumuz var Pusuya düşürülüp kurşunların hedefi oldu! Delik deşik edilen araçtan kanlar içinde çıkarıldı Pusuya düşürülüp kurşunların hedefi oldu! Delik deşik edilen araçtan kanlar içinde çıkarıldı Galatasaray-Trabzonspor maçının ikinci yarısında da tempo düşük! Canlı anlatım Galatasaray-Trabzonspor maçının ikinci yarısında da tempo düşük! Canlı anlatım Taksim'de görevli zabıta memuru sularına el koyduğu seyyar satıcıya tokat attı Taksim'de görevli zabıta memuru sularına el koyduğu seyyar satıcıya tokat attı Davutoğlu'ndan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak atanan Derya Yanık için dikkat çeken paylaşım Davutoğlu'ndan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak atanan Derya Yanık için dikkat çeken paylaşım