Son Dakika Haberleri: Fransa'dan S-400'ler Konusunda Türkiye'ye Destek: NATO Ülkeleri Yorum Yapmamalı

Fransa'dan S-400'ler Konusunda Türkiye'ye Destek: NATO Ülkeleri Yorum Yapmamalı

9 gün önce

Fransa Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, NATO ülkelerinin, Türkiye ile Rusya arasındaki S-400 sözleşmesini yorumlamalarının doğru olmadığını söyleyerek, "Bu konu Türkiye'nin iç meselesi" dedi.

Fransa Dışişleri Bakanı Jean Yves Le Drian'ın 14-15  Eylül'de gerçekleşecek  Türkiye ziyareti öncesi,  Fransa'dan  Türkiye ile ilgili olumlu mesajlar geldi.

"S-400, TÜRKİYE'NİN İÇ MESELESİ, NATO ÜLKELERİ YORUM YAPMAMALI"

Fransa  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Agnes Romatet-Espagne, düzenlediği basın toplantısında,  Türkiye'nin  Rusya'dan alacağı S-400'lerle ilgili NATO üyesi ülkelerin yaptığı açıklamaları değerlendirdi. Romatet-Espagne, "Türkiye'nin askeri teknoloji edinmesi, egemen olarak yaptığı bir tercih. NATO üyeleri, bu konuda yorum yapmamalı" dedi.

FRANSA DIŞİŞLERİ BAKANI, MEVKİDAŞI ÇAVUŞOĞLU İLE GÖRÜŞECEK

Öte yandan  Fransa Dışişleri Bakanı Jean Yves Le Drian, yarın  Türkiye'ye geliyor. 2 gün sürecek resmi ziyarette Fransız bakan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşecek. Görüşmelerde Türkiye-Fransa ikili ilişkileri gözden geçirilecek, güncel bölgesel ve uluslararası gelişmeler ele alınacak.

ERDOĞAN, KAPORANIN VERİLDİĞİNİ SÖYLEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan,  Kazakistan ziyareti sonrası  İstanbul'a dönüş yolunda gazetecilerin sorularını yanıtlarken, "Rusya'dan S-400'lerin alınması için imzalar atıldı. Bildiğim kadarıyla kapora da verildi" demişti.

PUTİN'İN DANIŞMANI SÖZLEŞMENİN İMZALANDIĞINI BELİRTMİŞTİ

Rusya Devlet Başkanı  Vladimir Putin'in Askeri Teknik İşbirliği'nden sorumlu danışmanı Vladimir Kojin de,  Rusya ve  Türkiye'nin S-400 füze sistemlerinin sevkiyatına ilişkin kontratı imzaladıklarını ve kontratın hayata geçirilmeye başlayacağını bildirmişti.


FETÖ'cüleri "Hayatları Tehlikede" Diyerek İade Etmeyen Yunanistan'dan İkiyüzlü Karar! Erdoğan'dan ABD Dönüşü Barzani'ye Salvolar: İstikametlerini Kaybediyorlar
İdlib Operasyonu Öncesinde Sınırda 20 Bin Türk Askerinin Elleri Tetikte Erdoğan, Dünya Devlerini Türkiye'ye Yatırım Yapmaya Çağırdı