Fransız ressam Paul Gauguin'e ait tablo 9 buçuk milyon euroya alıcı buldu - Son Dakika

Fransız ressam Paul Gauguin'e ait tablo 9 buçuk milyon euroya alıcı buldu

04.12.2019 17:13
Fransız ressam Paul Gauguin'e ait tablo 9 buçuk milyon euroya alıcı buldu, System.String[]

Fransız ressam Paul Gauguin'in 1897 tarihli tablosu, Fransa'nın başkenti Paris'teki açık artırmada tahminlerin neredeyse iki katına, 9 buçuk milyon euroya alıcı buldu. İsmi açıklanmayan alıcının uluslararası bir koleksiyoner olduğunu belirten müzayede evi, tablonun Fransa'da kalacağını aktardı.

Fransız ressam Paul Gauguin'in 1897 tarihli tablosu, Fransa'nın başkenti Paris'teki açık artırmada tahminlerin neredeyse iki katına, 9 buçuk milyon euroya alıcı buldu.

Sanatçının, Fransız Polinezyası'nın en büyük adası Tahiti de resmettiği "Te Bourao II" yani "Ağaç" adlı tablonun değerinin 5 ila 7 milyar euro olduğu düşünülüyordu.

Kaynak: Euronews.com

Son Dakika Dünya Fransız ressam Paul Gauguin'e ait tablo 9 buçuk milyon euroya alıcı buldu - Son Dakika Dünya


Son Dakika

Canlı yayında gelen soruya sinirlenen Fatih Altaylı küplere bindi: A be beyinsiz! Simge Sağın, Selin Ciğerci'den para istedi! Ünlü şarkıcı, aldığı cevap karşısında ne diyeceğini şaşırdı Kısıtlamayı ihlal eden alkollü sürücü polislere zor anlar yaşattı: Dövmeyeceksen niye götürüyorsun karakola? F.Bahçe yöneticisi Alper Pirşen'den çok sert hakem tepkisi: Beşiktaş ve TFF bu eserinden utanmalı Sağlık Bakanlığı, koronavirüs ve grip arasındaki farkları gösteren bir görsel paylaştı Beşiktaş'tan Fenerbahçe'ye maç sonu üç gönderme birden Senegalli eski milli futbolcu Papa Bouba Diop hayatını kaybetti Bir Zamanlar Çukurova dizisinin Züleyha'sı Hilal Altınbilek'in paylaşımı, aşkını ortaya çıkardı