Fuarda 'Taş Gibi' Gösteri - Son Dakika

Fuarda 'Taş Gibi' Gösteri

07.09.2012 14:32
Fuarda 'Taş Gibi' Gösteri, System.String[]

İzmir Enternasyonal Fuarı'ndaki Gaziemir Belediyesi standı, sanatçı Gürel Gürel'in kayrak taşlarıyla gerçekleştirdiği portre çalışmaları ilgi odağı oldu.

81. kez düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı'ndaki Gaziemir Belediyesi Standı, sanatçı Gürel Gürel'in kayrak taşlarıyla gerçekleştirdiği portre çalışmalarıyla ilgi odağı oldu. Aynı zamanda Gaziemir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nde çalışan Gürel'in kayrak taşlarıyla yaptığı birbirinden güzel motifler büyük

beğeni topladı. Gürel'in soyut çalışmalarının yanısıra portrelerinin de sergilendiği stant, adeta ziyaretçi akınına uğradı.

Türkiye'de kayrak taşını tuvalle buluşturan başka bir sanatçının olduğunu sanmadığını dile getiren Gürel, portre çalışmalarında ilk kez renkli sıva ve yağlı boya da kullandığını söyledi.

Gösterilen ilgiden memnuniyet duyduğunu belirten Gürel, "Doğanın bize bağışladığı doğal malzemeleri kendi bakış açımla yeniden işleyerek insanların beğenisine sunuyorum. Renk ve desen özelliği çok zengin olan kayrak taşını boya gibi kullanarak resim yapıyorum. Taşın içinde zaten var olan bir motifin güzelliğini kullanarak bunu resme taşıyorum" diye konuştu.

Sanatçının yaptığı portre çalışmaları arasındaki 12 yaşındaki kızı Cansu'ya ait olanı dikkat çekti.

(HD)

07.09.2012 14: 12: 24

TSI

NNNN - İZMİR

Fuarda 'Taş Gibi' Gösteri
Fuarda 'Taş Gibi' Gösteri
Fuarda 'Taş Gibi' Gösteri
Fuarda 'Taş Gibi' Gösteri
Fuarda 'Taş Gibi' Gösteri

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Fuarda 'Taş Gibi' Gösteri - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Prim borçları nedeniyle emekli olamayanlara büyük fırsat! Yapılandırma için 2 ayınız var Otoyol ve köprülere "dinamik fiyatlandırma" modeli geliyor: Geçişler ucuzlayacak Son dakika! Ermenistan 1. Ordu Komutan Yardımcısı Albay Artur Sarkisyan öldürüldü Manavgat'ta defne yaprağından 5 milyon lira gelir bekleniyor ABD'den S-400 tehdidi: Türkiye'ye yaptırımlar kesin olarak düşünülüyor Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü İmamoğlu, İstanbul'daki korona toplantısına neden davet edilmedi? Bakan Koca, ilk kez konuştu