Son Dakika Haberleri: Adana'da, Fuhuş Çetesi Parasını Ödemeyen Müşteriler İçin "Dayak Timi" Kurmuş

Adana'da, Fuhuş Çetesi Parasını Ödemeyen Müşteriler İçin "Dayak Timi" Kurmuş

8 ay önce

Adana'da fuhuş çetesi kurarak 12 kadına fuhuş yaptırdığı ileri sürülen 13 zanlı adliyeye sevk edildi. Çete liderlerinin, bazı müşterilerin kadınlara para vermemesi üzerine "dayak timi" kurduğu ortaya çıktı.

Adana'da fuhuş çetesi kurarak 12 kadına fuhuş yaptırdığı ileri sürülen 13 zanlı adliyeye sevk edildi. Çete liderinin kendi sevgilisine de fuhuş yaptırdığı ortaya çıkarken, az para kazanan kadınlara ise "Ben sizden daha iyi çalışırım" diye sitem ettiği öğrenildi. Bu arada, bazı müşterilerin para vermeyip kadınları da dövmesi üzerine çete üyelerinden 'dayak timi' kurularak zorluk çıkartan müşterilerin bu kişiler tarafından darp edildiği ortaya çıktı.

EKİPLER, FUHUŞ YAPAN ÇETEYİ TAKİP ETMEYE BAŞLADI

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri Beyazevler Mahallesi'nde yol kenarında otostop yaparak araçları durduran kadınların fuhuş yaptığı ihbarı üzerine harekete geçti. 2 ay boyunca polis atık kağıt toplayıcısı ve temizlik görevlisi olarak hem karadan hem havadan drone ile fuhuş yapan ve yaptıranları takip etti.

ZANLILARIN SORGULARINDA İLGİNÇ DETAYLAR ORTAYA ÇIKTI

Polis sonunda Mehmet Y.'nin kurduğu bir fuhuş çetesi olduğunu tespit edip 18 Eylül günü şafak vakti operasyon yaptı. Operasyonda çete lideri ve yardımcılarıyla birlikte 13 kişi gözaltına alındı. Zanlılar 3 gün boyunca emniyette sorgulandı. Zanlıların sorgularında ilginç olaylar olduğu ortaya çıktı.

"KEBAP YERİNE KADIN SATTIK"

Telefon dinlemesine takılan kişinin kendisi olmadığını söyleyen çete lideri Mehmet Y.'nin, "Fuhuşla alakam yok. Ben minibüsümde köfte ekmek satıyorum" dediği öğrenilirken, diğer zanlıların Mehmet Y. hakkında "Biz onu hiç köfte ekmek satarken görmedik" diye ifade verdiği ortaya çıktı. Öte yandan çete lideri Mehmet Y.'nin kebap ustası ağabeyi Burhan Y.'nin "Kardeşim beni 'minibüste kebap satacağız' diye kandırdı. Ama kebap yerine kadın sattık" diye ifade verdiği ileri sürüldü.

"BEN BİLE SİZDEN İYİ ÇALIŞIRIM"

Çete lideri Mehmet Y.'nin az para kazanan kadınlara ise sinirlendiğinde "Ben bile sizden daha iyi çalışırım" diye sitem ettiği öğrenildi.

PARA VERMEYEN MÜŞTERİLER İÇİN "DAYAK TİMİ" KURULDU

Bu arada, kadınların gece ıssız yerlerde fuhuş yaptığı, bu sırada bazı müşterilerin para vermeyip kadınları da dövmesi üzerine çete üyesi S.O., Ş.T. ve S.B. isimli çocuklardan oluşan 'dayak timi' kurularak fuhuş yapmaya giden kadınlar takip edilerek zorluk çıkartan müşterilerin bu çocuklar tarafından darp edildiği ortaya çıktı.

"SEVGİLİMİ EVLENENE KADAR PAZARLAYACAKTIM"

İlişkiye girmek için arabasına aldıkları kadınları kaçırmamaları için motosikletlerle takip ettirdikleri tespit edilen çetenin üyelerinden Ufuk E.'nin "Sevgilim D.C.'yi evlenene kadar pazarlayacaktım" diye ifade verdiği ortaya çıktı. Ayrıca çete liderinin sevgilisine de fuhuş yaptırdığı, ancak sevgilinin ifade verirken çete liderini tanımadığını söylediği öğrenildi.

3'Ü ÇOCUK 13 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Sorguları tamamlanan 3'ü çocuk 13 kişi adliyeye sevk edildi.

Haber Yayın Tarihi : 21.09.2018 09:19 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Başakşehir'de Arda Turan Depremi! Yollar Ayrılıyor Dede, İçine Şeytan Kaçtığını Söylediği 2 Yaşındaki Torununu Yanan Sobaya Attı Ünlü Sunucu Nazlı Çelik, Haberi Sunarken Kendini Tutamadı: Allah Belanı Versin