Son Dakika Haberleri: Fuhuş Çetesi, Polis İçin "Amcalar" Şifresini Kullanıyormuş

Fuhuş Çetesi, Polis İçin "Amcalar" Şifresini Kullanıyormuş

2 ay önce

Azerbaycan, İran ve Gürcistan'dan iş vaadiyle kandırıp Kayseri'ye getirdikleri kadınlara fuhuş yaptıran çete çökertildi. Çetenin, telefonda konuşurken polis için "amcalar" şifresini kullandığı belirlendi.

Kayseri'de 9'u yabancı uyruklu 1'i Türk, 10 kadına fuhuş yaptırdıkları ve fuhşa yer temin ettikleri iddiasıyla tutuklanan 5 kişinin, telefonla bağlantı kuran kişilerle polis için 'amcalar', kadınlar için ise 'şeker' gibi şifrelerle konuştukları belirlendi.

FUHUŞ OPERASYONUNDA 5 KİŞİ TUTUKLANDI

Kayseri Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri, geçen hafta, Azerbaycan, İran ve Gürcistan'dan iş vaadiyle kandırdıkları kadınları Kayseri'ye getiren ve pasaportlarını aldıktan sonra senet imzalatarak fuhuş yaptıran fuhuş çetesine operasyon yaptı. Yapılan operasyonda gözaltına alınan 2'si kadın 5 kişi tutuklandı.

POLİS İÇİN 'AMCALAR' KADINLAR İÇİN 'ŞEKER'

Yapılan incelemede, tutuklanan 5 kişinin, kendileriyle telefonla bağlantı kuran kişilerle, telefonla bağlantı kuran kişilerle polis için 'amcalar', kadınlar için ise 'şeker' gibi şifrelerle konuştukları belirlendi. Operasyon sonrası yabancı uyruklu 9 kadın, Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.

Çete üyeleri böyle gözaltına alındı;


YORUMLAR


İş Kadını Leyla Alaton: Erdoğan'ı Son Derece Feminist Buluyorum İskenderpaşa Cemaati, Cumhur İttifakı'nı Destekleyecek Ünlü Sanatçı Cengiz Kurtoğlu, Kapı Kapı Dolaşıp AK Parti Adayına Oy İstedi