Futbol dünyasında vurgun yapan Seçil Erzan ve suç ortağının yeni görüntüleri ortaya çıktı - Son Dakika
Hukuk

Futbol dünyasında vurgun yapan Seçil Erzan ve suç ortağının yeni görüntüleri ortaya çıktı

Futbol dünyasından ünlü isimlerin de aralarında olduğu kişileri dolandıran banka müdürü Seçil Erzan ve para alan diğer şüpheli Nazlı Can'ın yeni görüntüleri yayınlandı. Görüntülerde Seçil Erzan'ın, kuyumcu olan iş insanı Ömer Kahraman ile görüntülü konuşması yer aldı. Ayrıca Erzan tarafından Ömer Kahraman'a para almak için gönderilen Nazlı Can'ın, dolar balyalarıyla poz verdiği anlar da kameraya yansıdı.

07.12.2023 21:26  Güncelleme: 01:13
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İstanbul'da banka şube müdürlüğü yapan Seçil Erzan'ın "yüksek karlı gizli fon" vaadiyle yaptığı milyarlık vurguna dair yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Bu kez de Seçil Erzan ve suç ortaklarının soruşturma dosyasına giren yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Seçil Erzan ve suç ortaklarından Nazlı Can'ın görüntülerine, Habertürk'ten Mustafa Şekeroğlu ulaştı.

Dosyanın müştekilerinden biri de, Çorlu'da pırlanta işi yapan kuyumcu iş insanı Ömer Kahraman'dı. Müştekinin verdiği ifadesinde, "Seçil Erzan hem beni telefonla arayarak hem de bizzat işletmeme gelerek bana yüksek getirisi olan bir fondan bahsetti. Şöyle ki; bu fonun yaklaşık 30-35 günlük bir vadesi olduğunu ve yüzde 20-30 arasında bir getirisinin olduğunu söyledi. Hatta bazı futbolcuların fonda olduğunu söyledi. Bu fona her isteyenin giremeyeceğini, arada boşluklar bulunduğu zaman değerli müşterileri dahil ettiğini söyledi." dedi.

KUYUMCU ÖMER KAHRAMAN İLE GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞMÜŞ

Seçil Erzan, iş insanını ikna etmek için görüntülü görüşmeler yaptı. İş insanı bu görüşmelerin ekran kaydını aldı. Ekran kaydı alınan görüntülerden birinde Seçil Erzan, iş insanı Ömer Kahraman'la görüşürken görülüyor. Bu fotoğraf soruşturma dosyasına girdi.

Futbol dünyasında milyarlık vurgun yapan Seçil Erzan'ın yeni görüntüleri ortaya çıktı

NAZLI CAN PARALARLA POZ VERDİ

İş insanı Ömer Kahraman, Seçil Erzan'ın ikna etmesinin ardından önce 300 bin doları, Seçil Erzan'ın Levent şubesindeki odasında kendisine teslim ettiğini belirterek, "İki kere Nazlı Can isimli şahıs, Çorlu'daki işletmeme gelerek benden elden iki kez 400 bin ve 300 bin dolar olmak üzere para teslim ettim. Ayrıca Seçil yine işletmeme gençten bir şahıs gönderdi; bu şahsın Nazlı Can'ın kardeşi Kerem olduğunu söyledi. Ben gönderdiği bu şahsın kimlik fotokopisini aldım bu gönderdiği kişiye de 200 bin dolar parayı elden teslim ettim. Devam eden günlerde Nazlı Can bir kez daha işletmeme gelerek son kez 90 bin dolar daha parayı benden elden teslim almıştır. Nazlı Can'a para verirken paraların ve Nazlı Can'ın içinde yer aldığı kareyi fotoğraflayarak Seçil'in telefonuna bu görseli yolladım." dedi. İş insanın çektiği fotoğraflarda parayı almaya gelen Nazlı Can'ın paralarla poz verdiği görülüyor. Nazlı Can'ın kardeşine verilen para sırasında da çekilen o tüm fotoğraflar soruşturma dosyasına girdi.

Futbol dünyasında milyarlık vurgun yapan Seçil Erzan'ın yeni görüntüleri ortaya çıktı

NUR ERKASAP'A PARA GÖNDERMİŞ

İş insanı Kahraman, Seçil Erzan'ın isteği üzerine son olarak bir parayı Nur Erkasap'ın hesabına gönderdiğini belirterek ifadesinde detayları şöyle anlattı: "Son olarak Seçil Erzan bana, Nur Erkasap isimli şahsın hesabına hâlâ fonda açıklık bulunduğunu ve para yatırmam gerektiğini söyleyerek göndermemi istedi. Bu kez ben de, verilen Nur Erkasap'ın IBAN numarasına 5 milyon 884 bin TL parayı gönderdim. Sonra buna ilişkin dekontu da Seçil'e gönderdim. Bu zamana kadar sadece bir keresinde 100 bin doları Orion alışveriş merkezindeki işletmeme Seçil Erzan bizzat gelerek fon getirisi adı altında bana bir kez teslim etti. Bunun dışında bana ısrarla aramama ve ısrarla ofisinde ziyaret edip fonla ilgili bilgi almam sebebiyle iki parça da 100 bin ve 150 bin dolar, toplam 250 bin dolar olmak üzere Göktürk'te kafede bana elden teslim etti. Ancak bu zamana kadar ana paramı dahil geri iade etmemiştir. Hatta kendisiyle telefonla konuştuğumda bana Denizbank ekranında fona ilişkin görseller gösterip bankaya yurtdışından para geldiğine ilişkin sözler söyleyip beni ikna etmişti."

İFADESİNDE HER ŞEYİ ANLATTI

Seçil Erzan ifadesinde Ömer Kahraman isimli kişinin Çorlu'da pırlanta işi yaptığını belirterek, "Ömer de fon vadettiğim kişilerdendir. Hatta Ömer Kahraman bana teslim edeceği paraları Nazlı'ya teslim etmiştir. Buna ilişkin görsel benim telefonumda yer almaktadır. Nazlı da tam hatırlamamakla birlikte Ömer'den aldığı 750 bin dolar tutarındaki parayı bana getirmiştir. Fakat bu paranın yarısını ödedim, yarısını ödeyemedim." dedi.

Futbol dünyasında milyarlık vurgun yapan Seçil Erzan'ın yeni görüntüleri ortaya çıktı

Tutuksuz yargılanan Nazlı Can ifadesinde şöyle dedi: "Zaman zaman birilerinden para almışlığım bu şekilde olmuştur. Daha doğrusu tek başıma sadece bir kez Çorlu Orion AVM'de Ömer Pırlanta isimli pırlantacıdan para alıp Seçil'e teslim ettim. Bunun dışında tek başıma kimseden para almadım. Seçil ile birlikte gittiğimizde de parayı her zaman Seçil teslim almıştır. Seçil'in kime ne vaatte bulunduğunu bilmiyorum. Ben kimseyi dolandırmadım."

PARAYI ALAN DİĞER İSİM

İş insanı Ömer Kahraman'dan para alan isimlerden biri de Nazlı Can'ın yeğeni Kerem Can'dı. Tutuksuz şüphelilerden biri olan Kerem Can olayı şöyle anlattı; "Halam olan Nazlı Can, hatırlamadığım bir zamanda beni telefonla aradı ve bana Çorlu'da bulunan Orion AVM içerisinde kuyumcuda bir emanet olduğunu, bu emaneti alarak Seçil Erzan isimli şahsa teslim etmemi söyledi. Ömer Kahraman bana miktarını bilmediğim parayı kargo poşetine koyarak teslim etti ve kimliğimin fotokopisini aldı. Ben parayı teslim aldıktan sonra Seçil Erzan'ın İstanbul'daki evinin yakınlarına gittim ve parayı kendisine teslim ettim ve geri döndüm. Bu parayı götürdüğüm için kimseden herhangi bir maddi menfaatim olmamıştır. Bu paranın dolandırıcılık konusuyla alakalı bir para olduğunu bilseydim yapmazdım." dedi.

Futbol dünyasında vurgun yapan Seçil Erzan ve suç ortağının yeni görüntüleri ortaya çıktı
Abdullah Aydemir
Sondakika.com - Hukuk

Son Dakika Hukuk Futbol dünyasında vurgun yapan Seçil Erzan ve suç ortağının yeni görüntüleri ortaya çıktı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (1)

 • Serkan Basar: rabbimin nuru her insanın yüzüne tecelli etmiyor yüzlerine dikkatlice bakın her şey ortada zaten 2 0 Yanıtla
 • Emeklilere Ramazan Bayramı öncesi 3 bin lira ikramiye
  01:39 Emeklilere Ramazan Bayramı öncesi 3 bin lira ikramiye

  Emekli bayram ikramiyelerini de içeren 42 maddelik Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 659 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Buna göre, milyonlarca emekli, gelecek Ramazan Bayramı'ndan önce belirlenen takvim çerçevesinde 3 bin lira bayram ikramiyesi alacak.

 • Kastamonu'da otomobilin çarptığı kadın hayatını kaybetti
  01:17 Kastamonu'da otomobilin çarptığı kadın hayatını kaybetti

  Kastamonu'da yolun karşısına geçmeye çalışırken otomobilin çarptığı kadın, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Olay, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Rauf Denktaş Caddesi'nde meydana geldi. Kadının torunu ise aynı hastanede tedavi altına alındı. Sürücü gözaltına alındı ve olay güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

 • 8. Yargı Paketi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
  01:13 8. Yargı Paketi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

  Kamuoyunda ''8. Yargı Paketi'' olarak bilinen Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 659 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

 • Emekli bayram ikramiyesinin 3 bin liraya çıkarılması TBMM'de kabul edildi
  00:57 Emekli bayram ikramiyesinin 3 bin liraya çıkarılması TBMM'de kabul edildi

  Emeklilerin bayram ikramiyesini 3 bin liraya çıkaran madde, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Yılda 2 kez bayram ikramiyesi alan emekliler, 2024 yılında toplam 6 bin lira ikramiye almış olacak.

 • 4 ile yeni emniyet müdürü atandı
  00:16 4 ile yeni emniyet müdürü atandı

  Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre 4 ile yeni emniyet müdürü atandı. Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan görevden alınırken, Aslan'ın yerine Kayseri İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk atandı. Diğer taraftan, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğüne Van İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, Van İl Emniyet Müdürlüğüne Murat Mutlu, Batman İl Emniyet Müdürlüğü görevine ise İbrahim Kaba atandı.

 • Darıca'da Uygulama Noktasından Kaçan Sürücü Polisin Yaralanmasına Neden Oldu
  23:54 Darıca'da Uygulama Noktasından Kaçan Sürücü Polisin Yaralanmasına Neden Oldu

  Kocaeli'nin Darıca ilçesinde bir uygulama noktasından kaçan 17 yaşındaki sürücü, polisin yere düşmesine ve yaralanmasına sebep oldu. Polis hastaneye kaldırılırken, ehliyetsiz sürücü ve yanındaki şahıs yakalandı. Olayın ardından Darıca Kaymakamı ve Emniyet Müdürü, yaralanan polis memurunu ziyaret etti.


Advertisement