Futbolda Milli Takımlar Avrupa Organizasyonu Belirlendi - Son Dakika

Futbolda Milli Takımlar Avrupa Organizasyonu Belirlendi

09.12.2015 21:12
Futbolda Milli Takımlar Avrupa Organizasyonu Belirlendi, System.String[]

Futbolda milli takımlar idari heyeti, Avrupa'da top koşturan Türk kökenli oyuncuların ay-yıldızlı formaya kazandırılması için "Avrupa organizasyonu" adı altında bir komite oluşturdu.

Futbolda milli takımlar idari heyeti, Avrupa'da top koşturan Türk kökenli oyuncuların ay-yıldızlı formaya kazandırılması için "Avrupa organizasyonu" adı altında bir komite oluşturdu.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, daha önce faaliyette olan Avrupa bürosu ile yürütülen futbolcuları takip sürecinin, oluşturulan gönüllüler ve milli takım ekiplerinin çalışmalarıyla başarılı bir şekilde devam ettiği belirtildi. Çalışmaların daha da verimli hale getirilmesi için milli takım antrenörlerinden oluşturulan "Avrupa Organizasyonu Komitesi"nin oluşturulduğu ve ülkelere göre görev dağılımının da belirlendiği kaydedildi.

Milli takımlar antrenörlerinin, gönüllüler, aile, oyuncu ve kulüpler ile sıkı temasta olacağı, kendini Türk hissedip, ay-yıldızlı formayı giymek isteyen herkese milli takım kapısının daima açık olduğunu vurgulayacakları bildirildi.

Oluşturulan komitede şu isimler yer alıyor:

Almanya: Müfit Erkasap, Abdullah Ercan, Vedat İnceefe, Mehmet Hacıoğlu, Ahmet Ceyhan, Şenol Ustaömer, Güngör Şahinkaya, Adnan Örnek

Hollanda- Belçika: Mehmet Hacıoğlu, Emre Aşık, Sinan Turhan

İskandinav ülkeleri: Nedim Yiğit, Kerem Yavaş

İsviçre-Avusturya- Fransa: Mehmet Hacıoğlu, Adnan Örnek, Turhan Sofuoğlu

İngiltere-İrlanda-İskoçya- Galler: Kerem Yavaş, Vedat İnceefe

- Kaynak: AA

Son Dakika Spor Futbolda Milli Takımlar Avrupa Organizasyonu Belirlendi - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Aynı aileden 3 kişinin ölümüne neden olan Emrah Serbes, kalan tek kişiye 95 bin liralık icra takibi başlattı Ünlü Türk doktor Mehmet Öz, "Koronadan kaçış yok" deyip kritik 8 maddeyi sıraladı Tarım ve Orman Bakanlığı, 'çürük meyvelerden meyve suyu' görüntülerine inceleme başlattı Bir Zamanlar Çukurova dizisine bomba transfer! Ünlü oyuncu başrol oynayacak Brezilya'da belediye başkan adayı video konferans sırasında hayatını kaybetti Korona aşısını bulan Türk profesör Uğur Şahin uyardı: Kış zor geçecek rahatlama Mart'ta Son Dakika: Türkiye'de 12 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 88 kişi vefat etti, 2841 yeni vaka tespit edildi Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'ye çağ atlatacak 3 yeni müjdeyi verdi