G.Saray'ın Olimpiyat şampiyonu judocusu Kelmendi madalyasını kanserli çocuklar için satıyor - Son Dakika

G.Saray'ın Olimpiyat şampiyonu judocusu Kelmendi madalyasını kanserli çocuklar için satıyor

16.11.2020 20:27
G.Saray'ın Olimpiyat şampiyonu judocusu Kelmendi madalyasını kanserli çocuklar için satıyor, System.String[]

Galatasaraylı judocu Majlinda Kelmendi, 2016 yılında kazandığı tarihi Olimpiyat altın madalyasını kanserle mücadele eden Kosovalı çocuklar yararı için satışa çıkarıyor.

Galatasaray'ın Kosovalı kadın judocusu Majlinda Kelmendi, 2016 Olimpiyatları'nda kazandığı altın madalyalı açık artırmayla satma kararı verdi.

Aynı zamanda, ülkesi Kosova'nın Olimpiyatlarda kazandığı ilk Altın madalya da olan bu madalya hakkında Kelmendi, "Ben, her çocuğun yaşama şansı olsun istiyorum. Rio Olimpiyatları'nda kazandığım bu madalyayı bağışlama kararı verdim. Bu madalyanın satışından elde edeceğim tüm geliri kanserden etkilenen Kosovalı çocuklar için kullanma kararı aldım. Bu para onların tedavileri için kullanılacak." dedi.

"HERKESİN YAŞAMA HAKKI VARDIR"

Kelmendi, "Böylesi beni daha çok gururlandırır. Diğer sporcu arkadaşlarımın da beni örnek almasını ve kanserle mücadele eden Kosovalı çocukların tedavisine katkı sağlamasını istiyorum. Herkesin yaşama hakkı vardır. Kosovalı çocuklar, sizin yardımlarınızla iyileşebilir." sözleriyle konuşmasını noktaladı.

1991 doğumlu Majlinda Kelmendi, 2013 ve 2014 yıllarında dünyanın en değerli judocusu seçilmişti.

G.Saray'ın Olimpiyat şampiyonu judocusu Kelmendi madalyasını kanserli çocuklar için satıyor

Son Dakika Spor G.Saray'ın Olimpiyat şampiyonu judocusu Kelmendi madalyasını kanserli çocuklar için satıyor - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Borsa tüm zamanların en yüksek kapanışını gerçekleştirdi Altının kilogramı 442 bin 230 liraya yükseldi Erol Bulut polis merkezinde şikayetçi sıfatıyla ifade verdi 90 yaş üzeri vatandaşlar evlerinde aşılanmaya başlandı, son 6 ayda Kovid-19 geçirenlere aşı yapılmayacak Gram altın tekrar 500 TL olur mu? Ünlü analist İslam Memiş son gelişmeleri değerlendirdi Yeni doğan bebek, anne karnında koronavirüse karşı antikor geliştirdi FETÖ firarisi Hakan Şükür'ün babası, örgüte yardım suçundan hapis cezası aldı Oyuncu Tuba Büyüküstün, Sefirin Kızı dizisine dahil oldu