Karabük'te yaşamını yitiren Gabonlu genç kızın cesedi ailesi tarafından alınmadı! Şüpheli ölümün aydınlatılması isteniyor - Son Dakika

Karabük'te yaşamını yitiren Gabonlu genç kızın cesedi ailesi tarafından alınmadı! Şüpheli ölümün aydınlatılması isteniyor

01.04.2023 13:08

Filyos Çayı kenarında cesedi bulunan ve otopsi raporunda suda boğularak öldüğü belirlenen Karabük Üniversitesi öğrencisi Gabonlu Ibouanga'nın cenazesi ailesi tarafından teslim alınmadı. Ölümü şüpheli bulan aile, elçilik aracılığıyla sır ölümün aydınlatılmasından sonra cenazeyi teslim alabileceklerini belirtti. Karabük'te cenazeyi bekletecek uygun bir morg olmadığı duyurulurken, Ibounga'nın cenazesinin bekletilmesi için eksi 18'in üzerindeki bir derin dondurucu aranıyor.

Karabük Üniversitesi Makine Mühendisliği eğitimi için 3 ay önce Karabük'e gelen Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga 25 Şubat Cumartesi günü akşam saatlerinde kayıplara karıştı. Kız kardeşinden haber alamayan Orphe Moise, Ibouanga'dan 25 Şubat Cumartesi günü akşam saatlerinden itibaren kız kardeşinden haber alamayan Orphe Moise, polise ihbarda bulundu.

TREN MAKİNİSTİ GÖRDÜ

Pazar günü tren makinistinin Yeşilköy mevkisinde Filyos Çayı kenarında bir ceset gördüğü ihbarı üzerine olay yerine giden ekipler, siyahi bir kıza ait cesedi Karabük Eğitim ve Araştırması Hastanesi morguna kaldırdı. Yapılan incelemenin ardından cesedin Ibouanga'ya ait olduğunu belirledi.

SUDA BOĞULARAK ÖLMÜŞ

Karabük Cumhuriyet Savcılığı, otopsi ön raporunda Ibouanga'nın bedeninde cinsel istismar ve herhangi bir kesici, delici alet ile ateşli silah yarasına rastlanılmadığını, ölümünün suda boğularak meydana geldiğini açıkladı.

Gabonlu öğrencinin cenazesi, ailesi almadığı için bekletiliyor

KAMERALAR İNCELENİYOR

Jandarma ekipleri cinayet dahil her türlü ihtimalin üzerinde dururken, kentteki kameralar incelemeye alınarak, genç kızın çaya nasıl düştüğü, hangi noktadan düştüğü belirlenmeye çalışılıyor. Genç kızın kıyafetleri ve vücudundan alınan örnekler detaylı araştırma için kriminal incelemeye alındı.

GENÇ KIZIN AİLESİ CENAZEYİ TESLİM ALMADI

Ibouanga'nın doğal yollardan ölmediğini, cinayete kurban gittiğini iddia eden yakınları cenazeyi teslim almadı. Ibouanga'nın ailesi, elçilik aracılığıyla ilettiği notla, "Sır ölümün aydınlatılmasından sonra cenazeyi teslim alabileceklerini" ifade ederek, yetkililerden kendilerine açıklama yapılmasını istedi.

KARABÜK'TE UYGUN MORG BULUNAMADI

Ibouanga'nın cenazesinin Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgunda uzun süre bekletilme imkanın olmadığı için eksi 18'in üzerindeki bir derin dondurucu arandığı öğrenildi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika 3. Sayfa Karabük'te yaşamını yitiren Gabonlu genç kızın cesedi ailesi tarafından alınmadı! Şüpheli ölümün aydınlatılması isteniyor - Son Dakika


Advertisement