Galatasaray'da başkan adayları, Fatih Terim çağrısı yaptı - Son Dakika

Galatasaray'da başkan adayları, Fatih Terim çağrısı yaptı

17.05.2021 17:54
Galatasaray'da başkan adayları, Fatih Terim çağrısı yaptı, System.String[]

Galatasaray'da başkan adayı Burak Elmas, seçimler yapılana kadar futbol takımının yapılanmasıyla ilgili kararların Fatih Terim tarafından alınmasına yönelik çağrıda bulunurken; bir başka başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu ise sosyal medyadan yaptığı açıklamada bu kararı destekledi. Ayrıca tüm başkan adaylarından seçimi kazanmaları durumunda, Fatih Terim ile yola devam edeceklerini belirten bir deklarasyona imza atmalarını istedi. Camianın diğer adayı Metin Öztürk de çağrıya destek verdi.

Galatasaray'da başkanlık seçimleri öncesi sözleşme krizi yaşanıyor. Fatih Terim, 2+3 yıllık mukavelesinin ilk kısmını doldurdu. Tecrübeli hoca ile şu anda yönetim değişeceği için kontrat yenilenmiyor. Bu durum karşısında harekete geçen başkan adayları Burak Elmas, Eşref Hamamcıoğlu ve Metin Öztürk, sosyal medyadan çağrıda bulundu.

Burak Elmas'ın Galatasaray yönetim kuruluna yaptığı çağrı şöyle:

"ACİL BİR EYLEM PLANI GEREKMEKTEDİR"

"2021 yılı olağan seçimli genel kurulumuzun, İçişleri Bakanlığı genelgesi ile ertelenmesi sonucu, haziran ayı içinde tüzüğümüzün de öngördüğü gibi en kısa sürede yapılacağı aşikardır.Bugünden başlayarak, yeni yönetimin seçimi ve işe başlamasına kadar geçecek olan süre, özellikle futbol takımımızın sezon planlaması açısından hayati önem taşımaktadır. Mevcut oyuncu kontratlarının uzatılması, yenilenmesi ve/veya feshi ve 2021-2022 sezonuna yönelik takım planlaması adına yapılacak transfer görüşmeleri için acil bir eylem planı gerekmektedir.

"FATİH TERİM'İN REHBERLİĞİNDE ÇALIŞILMASI EN DOĞRU YOL"

Seçimlerin ertelenmesi, Galatasaray'ın yüksek menfaatlerini sekteye uğratmaya sebep olmamalı, ancak bir ortak akıl ve plan çerçevesinde hızla hareket edilmelidir. Dolayısıyla, seçimler yapılıp yeni yönetim işe başlayana kadar, futbol ile ilgili süreç ve alınacak kararlarda (her ne kadar mukavelesi 31 mayıs 2021 tarihinde sona erecek olsa da) mevcut teknik direktörümüz ve divan kurulu üyemiz Sn. Fatih Terim'in rehberliğinde çalışılması en doğru ve güvenilir yol olacaktır. Seçim takvim ve çalışmalarının, Galatasaray'ın yüksek menfaatlerinin ve başarısının önüne geçmemesi adına, yarın ki yönetim kurulu toplantısında konuyu ivedilikle değerlendirmenizi ve gerekli kararı almanızı öneriyorum."

EŞREF HAMAMCIOĞLU'NDAN BİRLİK ÇAĞRISI

Galatasaray'da başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu da sosyal medyadan, "Galatasaraylılar olarak önümüzdeki zorlu süreçte birlikte hareket etmemiz gerektiğine inanıyor ve bütün adaylara sesleniyorum" mesajıyla bir paylaşım yaptı. Hamamcıoğlu paylaşımında, "Seçimlerin Fatih Terim'in kontratının bitimi sonrası yapılacak olması nedeniyle; transfer ve kamp sürecinin kayıpsız geçmesi için bütün başkan adaylarını -kim kazanırsa kazansın- Fatih Terim ile yola devam edeceklerini ifade edileceği ortak bir deklarasyona imza atmaları yönünde çağrıda bulunuyorum" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'da başkan adaylarından Fatih Terim çağrısı

METİN ÖZTÜRK DE DESTEK VERDİ

Galatasaray da bir diğer başkan adayı Metin Öztürk de diğer adaylara destek vererek, "Diğer başkan adaylarının da Fatih Hocamızla ilgili, bizimle aynı sağduyuya sahip olduklarını öğrenmekten mutluluk duyuyoruz" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'da başkan adaylarından Fatih Terim çağrısı
Galatasaray'da başkan adayları, Fatih Terim çağrısı yaptı

Son Dakika Spor Galatasaray'da başkan adayları, Fatih Terim çağrısı yaptı - Son Dakika Spor


YORUMLAR (34)
  • GS - 52: Arkadaş topun şeklini bilen.Hayatta topa mahalle arasında bile dokunmayan. Boş yorumcular. Bırakında bu işi bilenler konuşsun. Meyveli apaç taşlanır. Hiç akıl yok mu sizde, hani fener erol, emre nerede hani onca transfer nerde şampiyonluk bu iş tecrübe işi, sergen sergen, ne oldu 2 golle şampiyon. Yönetimin, basşretsizliği, federasyon ve hakemlere fb nin yaptığı baskılar, FATİH TERİM i çekememe üzerimize oynanan bizans oyunları. Rakipler sadece Terimin tecrübesinden ve psikolojik baskısından korkuyorlar. Aziz yıldırımın Terime açık çek verdiğini unutmayın. Fenere gideyim desin o eleştire ali varya göbek atar kutlamayla 5 yıllık imza attırır. Elimizdekinin kıymetini bilelim. Saygılar Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika

Çırılçıplak pozuyla çok konuşulan Eda Taşpınar, şimdi de bikinisiyle gündeme bomba gibi düştü 00:12 Çırılçıplak pozuyla çok konuşulan Eda Taşpınar, şimdi de bikinisiyle gündeme bomba gibi düştü İşte annelik böyle bir şey! Fedakar leylek, ölüm pahasına yavrularını korudu 22:23 İşte annelik böyle bir şey! Fedakar leylek, ölüm pahasına yavrularını korudu Eğlenmek için gittiği bara göğüs dekoltesi nedeniyle alınmayan kadın isyan etti 21:59 Eğlenmek için gittiği bara göğüs dekoltesi nedeniyle alınmayan kadın isyan etti
Milli Takım yenildi, Ekrem İmamoğlu ima dolu paylaşımda bulundu 21:34 Milli Takım yenildi, Ekrem İmamoğlu ima dolu paylaşımda bulundu Burak Yılmaz, etkisiz oynayan takım arkadaşı Kenan Karaman'a sert çıktı: Neden bekliyorsun! 20:37 Burak Yılmaz, etkisiz oynayan takım arkadaşı Kenan Karaman'a sert çıktı: Neden bekliyorsun! Son Dakika! Bilim Kurulu sonrası konuşan Bakan Koca müjdeyi verdi: Salgın haberlerinden kurtulduğumuz bir yaz olacak 18:51 Son Dakika! Bilim Kurulu sonrası konuşan Bakan Koca müjdeyi verdi: Salgın haberlerinden kurtulduğumuz bir yaz olacak
Son anket sonuçları çok şaşırttı! MHP barajı geçerken, HDP baraj altı kaldı 18:07 Son anket sonuçları çok şaşırttı! MHP barajı geçerken, HDP baraj altı kaldı Defne Samyeli tatil sezonunu açtı! Arka arkaya paylaştığı bikini ve mayolu pozları sosyal medyada dikkat çekti 15:43 Defne Samyeli tatil sezonunu açtı! Arka arkaya paylaştığı bikini ve mayolu pozları sosyal medyada dikkat çekti
Advertisement