Son Dakika Haberleri: Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye Karşı Tarihte Bir İlk!

Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye Karşı Tarihte Bir İlk!

2 ay önce

Spor Toto Süper Ligde Galatasaray'ın Başakşehir'i 2-1 yenerek 22. şampiyonluğuna ulaştığı sezonda bir ilk yaşandı. Ezeli rakip olan Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki 61 yıllık rekabette sarı kırmızılı ekip tarihinde ilk kez Fenerbahçe'ye 3 şampiyonluk fark atmış oldu.

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'de 2018-19 sezonunda 22. şampiyonluğunu ilan etti. Sarı-kırmızılı kulüp, bu şampiyonluk sonrasında Fenerbahçe ile ezeli rekabetinde de bir ilk yaşadı. Şampiyonluk sayılarında Fenerbahçe'ye karşı 22-19 öne geçen Galatasaray, 61 yıllık lig tarihinde ilk defa ezeli rakibine 3 şampiyonluk fark atmıştı.

FENERBAHÇE'NİN ATTIĞI EN BÜYÜK FARK

İki ezeli rakip arasında en büyük fark ise 1959 ile 1987 yılları arasında yaşanmıştı. Bu süreçte Galatasaray 14 yıl şampiyonluk sevinci yaşayamazken, şampiyonluk sayılarında Fenerbahçe de rakibine karşı 11-6 üstünlük sağlayarak rakibine 5 şampiyonluk fark atmıştı.

Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye Karşı Tarihte Bir İlk!
İşte Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligindeki Muhtemel Rakipleri

Ağrı Spor, Galatasaray'ın Şampiyonluk Kutlamalarını Gölgede Bıraktı!

Hasan Şaş: İlk Defa Kavgada Ben Yoktum

Haber Yayın Tarihi : 20.05.2019 12:01 

YORUMLAR


Özge Ulusoy, İstanbul seçiminin ardından yaptığı paylaşımla çok konuşuldu! İmamoğlu'na "Oğlum" diye hitap eden Erkan Tan, Ordu Valisini göreve çağırdı: İstanbul Valiliği'ne tayin edilsin Pilotun "Her şey çok güzel olacak" anonsuna yolcuların cevabı türbülans etkisi yarattı!