Galatasaray, futbolcuların maaş indirimiyle toplam 83 milyon TL tasarruf yaptı - Son Dakika

Galatasaray, futbolcuların maaş indirimiyle toplam 83 milyon TL tasarruf yaptı

Transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray, ayrılan 7 futbolcunun yerine yaptığı 7 transferle kâra geçti. Sarı-kırmızılılar, Ryan Donk'un da devreye girmesiyle maaş indirimlerinden toplam 83 milyon TL tasarruf yaptı.

Galatasaray'da maaş indirimleri sürüyor. Son olarak Ryan Donk'un da maaşında indirime gitmesi kulübü ve yönetimi rahatlattı. TFF'nin yeni sezonda %15 sapma ile birlikte 493.3 milyon TL harcama limiti koyduğu sarı kırmızılılar, şu ana kadar takım bütçesinde 83 milyon TL tasarruf sağladı.

KASADA KALAN PARA 8 MİLYON EURO

7 yeni transferin, giden 7 oyuncuyla maliyeti kıyaslandığında 8 milyon euro kasada kaldı.

Galatasaray, futbolcuların maaş indirimiyle toplam 83 milyon TL tasarruf yaptı

HEDEF BÜTÇE

Ayrıca sözleşme yenileyen Donk'un ücreti 1.9 milyon eurodan 515 bin euro'ya indirildi. Bir ayda 80 milyon TL tasarruf eden yönetim, Falcao'nun da, 1.9 milyon euroluk bonuslarından vazgeçmesini sağladı.

Belhanda ve Babel'i de satmaya çalışan Galatasaray, takım bütçesini 40 milyon euro seviyesine indirecek.

(Sabah)

Galatasaray, futbolcuların maaş indirimiyle toplam 83 milyon TL tasarruf yaptı

Haber Yayın Tarihi: 16.09.2020 09:25

Son Dakika Spor Galatasaray, futbolcuların maaş indirimiyle toplam 83 milyon TL tasarruf yaptı - Son Dakika Spor

YORUMLAR (5)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Ufacık bir arı hayatına mal oldu! Talihsiz sürücünün feci şekilde can verdiği kaza kamerada Son nefesini uyuşturucu kullandığı metruk evde verdi Arkadaşının kestiği ağacın altında kalan orman işçisi öldü Özgür Aras, yıllardır küs olduğu Nurseli İdiz'e öfke kustu: Görsem ümüğünü sıkarım Beşiktaş, Aboubakar'ı en geç cuma günü İstanbul getirip sözleşme imzalayacak Temizlik işçisi bulduğu para dolu poşeti polise teslim etti Kardeşinden mesaj gelince harekete geçen abi gittiği yerde kardeşinin son anlarına tanık oldu Mansur Yavaş, yaptığı köprü ve alt geçidin maliyetini astığı pankartlarla Başkentlilere duyurdu