Son Dakika Haberleri: Galatasaray'ın forma sponsoru Terra Pizza oldu! İşte kazanılacak rakam

Galatasaray'ın forma sponsoru Terra Pizza oldu! İşte kazanılacak rakam

27 gün önce

Galatasaray, Terra Pizza ile forma sponsorluğu için 1+1 yıllık sözleşme imzaladı. Anlaşma kapsamında sarı-kırmızılı kulüp toplamda 38 milyon lira net gelir sağlayacak. Söz konusu sponsorluk Süper Lig ve Türkiye Kupası'nda geçerli olacak, Avrupa maçlarını ise kapsamayacak.

Galatasaray Kulübü, Terra Pizza ile forma göğüs sponsorluğu için anlaşma imzaladı. Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamaya göre, forma sponsorluğu için 1+1 yıllık anlaşma sağlandı. Galatasaray bu anlaşmadan iki yıl için toplamda 38 milyon lira net gelir sağlayacak.

AVRUPA MAÇLARINI KAPSAMIYOR

Yapılan forma sponsorluğu anlaşmasının Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası'nda geçerliği olacağı, Avrupa kupası maçlarını ise kapsamadığı belirtildi.

İKİ YIL İÇİN 38 MİLYON LİRA

Anlaşma karşılığında Galatasaray Kulübünün, ilk yıl için 18 milyon lira, ikinci yıl için ise 20 milyon lira olmak üzere, toplam 38 milyon lira net gelir elde edeceği kaydedildi. Ayrıca, yapılacak kampanyalar ile ek gelirler sağlanacağı da aktarıldı.

Sarı-kırmızılı kulübün KAP'a yaptığı açıklama şu şekilde:

"Şirketimiz ile Pizza Pizza Türker Turistik İşletmeleri İnşaat ve Gıda Sanayi Ticaret A.Ş. arasında 2019-2020 futbol sezonundan itibaren Süper Lig ve Türkiye Kupası'nda geçerli olmak üzere (UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçları hariç) 1+1futbol sezonu için reklam hizmet sözleşmesi imzalanmıştır.

Buna göre, Pizza Pizza Türker Turistik İşletmeleri İnşaat ve Gıda Sanayi Ticaret A.Ş. Şirketimize, 2019-2020 futbol sezonu için 18.000.000 TL + KDV, 2020-2021 futbol sezonu için 20.000.000 TL + KDV olmak üzere toplam 38.000.000 TL + KDV ödeyecektir.

Bu sabit rakama ilave olarak birlikte yapılacak kampanyalar ile ek gelirler sağlanacaktır."

TERRA PİZZA NEDİR?

Terra Pizza, eski adıyla Pizza Pizza, İzmir Alsancak'ta 1995 yılında kurulmuş Türk restoran zinciri.Terra Pizza'nın 44 ilde 140'a yakın restoranı bulunuyor.

Galatasaray'ın forma sponsoru Terra Pizza oldu! İşte kazanılacak rakam
Haber Yayın Tarihi: 24.08.2019 09:42 Kaynak: AA

YORUMLAR


Ciciş Esra Ersoy, Instagram hesabından çırılçıplak fotoğrafını paylaştı
"Cumhurbaşkanlığı seçiminde kime oy verirsiniz?" anketinde Erdoğan ipi göğüsledi Yaşlı adam, kız çocuğuna istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı