Son Dakika Haberleri: Galatasaray'ın Nisan Ayı Divan Kurulu Toplantısı

Galatasaray'ın Nisan Ayı Divan Kurulu Toplantısı

3 yıl önce

Galatasaray Kulübünün nisan ayı divan kurulu toplantısı yapıldı.

Galatasaray'ın Nisan Ayı Divan Kurulu Toplantısı, System.String[]
Galatasaray Kulübünün nisan ayı divan kurulu toplantısı yapıldı.

Gayrettepe'deki Dedeman Hotel'deki toplantıya sarı-kırmızılı kulübün başkanı Dursun Özbek ve yönetim kurulu üyelerinin yarı sıra eski başkanlardan Faruk Süren, Duygun Yarsuvat, eski başbakanlardan Mesut Yılmaz ile çok sayıda divan kurulu üyesi katıldı.

Toplantıda başkan Dursun Özbek'in konuşmasının ardından üyeler güncel konularla ilgili düşüncelerini paylaştı.

Konuşma yapan üyelerin büyük çoğunluğunun yönetimin faaliyetlerini eleştirmesi dikkati çekti.

İmza sayısı 700'ü buldu

Olağanüstü genel kurul için imza toplama kampanyasını başlatan üyelerden olan Özer Saracoğlu, 700'e yakın imza topladığını kaydetti.

Dursun Özbek yönetimine muhalif olmadıklarını, daha güçlü bir yönetim istediklerini belirten Saracoğlu, "Bugün itibariyle bu 700 üyenin bir lideri yok. Arkasında bir kişi veya grup da yok. Galatasaray'ın örf ve adetlerine sonuna kadar bağlıyım. Galatasaray'ın demokrasisine inanıyorum. Bu 700 üyenin imzasına saygı duyulmasını bekliyorum. Bu metni bir aday çıkarmak veya başkanı görevinden düşürmek için yazmadık. Başkana güç vermek için bir araya geldik. 700 üyenin ve 100 binlerce taraftarın çağrısına kulak verip yönetiminizi yenilerseniz, Galatasaray kazanacaktır." ifadelerini kullandı.

Altaylı'dan seçim çağrısı

Galatasaray Kulübünün eski yöneticilerinden, gazeteci Fatih Altaylı, sarı-kırmızılı kulübün başkanı Dursun Özbek'in güven tazelemesi gerektiğini söyleyerek, seçim çağrısında bulundu.

Dursun Özbek'in yönetim tarzını, icraatlarını ve söylemlerini eleştiren Altaylı, "Başkan, Allah aşkına, yalvarıyorum. Galatasaray'ı kötü yönetiyorsunuz. Yönetiminizden birçok dostunuz istifa etti. Bunlar boş adamlar değildi. Ne olur seçime gidin. Takviye edin. Eksilenler yerine kuvvetli insanlar koyun. Sportif AŞ'yi kardeşinizle yönetmeyin. Galatasaray Kulübünü, İş ve İşçi Bulma Kurumuna çevirmeyin." diye konuştu.

Fatih Altaylı'nın çağrısı, salonda bulunan divan kurulu üyelerinin alkışlı desteğini aldı.

Altaylı'dan sonra söz alan 1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği (1905 GSYİAD) Başkanı Metin Öztürk, Özbek yönetiminin kalan 1 yıllık süresini doldurması ve olağanüstü seçime gidilmemesi gerektiğini savundu.

Eleştirel konuşmalarıyla tanınan divan kurulu üyesi eski yönetici Taner Aşkın da mevcut yönetimin olağan seçimli genel kurula kadar görevinde kalması gerektiğini dile getirdi.

Özdoğan, dava açtı

Galatasaray Kulübünün eski başkan adaylarından Ahmet Özdoğan, nisan ayında düzenlenen divan kurulu nedeniyle kulübü mahkemeye verdiğini söyledi.

Özdoğan, genel kurul üyelerinin 12 Nisan'da basına kapalı gerçekleştirilen divan kurul toplantısından çıkarılmasıyla ilgili, "Galatasaray Kulübü Nisan Ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı, hukuka aykırılığı tespit istemiyle mahkemeye taşınmıştır." dedi.

Bunun üzerinde Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, "Girişiminiz hayırlı olsun. Galatasaray Kulübü mahkemelere taşınıyorsa, taşıyanlar bunun ayıbını taşır. Biz gerekli şekilde cevabını hazırlarız." yanıtını verdi.

Genel kurul üyeleri de izledi

Galatasaray Kulübünün divan kurulu toplantısını genel kurul üyeleri de izledi.

Sarı-kırmızılı kulüp üyeliğinde 25 yılını dolduran genel kurul üyelerinin katıldığı divan kurulu toplantısında, genel kurul üyelerine de yer ayrıldı.

Toplantıda söz alma hakkı olmayan üyeler, salonda ayrı bir bölümden divan kurulunu takip etti.
Haber Yayın Tarihi: 15.05.2017 05:33 Kaynak: AA

YORUMLAR


Erbil saldırganının HDP'li vekilin ağabeyi çıkmasına ilişkin açıklama Jean Claude Van Damme'ın Türkiye gelir gelmez ilk isteği şaşırttı Ölü orkinosu evine götürdü! Sahil güvenlik takip edip kapısına dayandı