Galatasaray Maçının Ardından 2 - Son Dakika

Galatasaray Maçının Ardından 2

18.02.2012 01:31
Galatasaray Maçının Ardından 2, System.String[]

Mersin İDMANYURDU TEKNİK DİREKTÖRÜ SAĞLAM.

Mersin İDMANYURDU TEKNİK DİREKTÖRÜ SAĞLAM: "MAALESEF TOLGA HOCA'NIN BÜYÜK İMZASI İLE GALATASARAY BİZİ MAĞLUP ETTİ"

GALATASARAY TEKNİK DİREKTÖRÜ TERİM: "HAFTA SONU 3 PUAN ALMAK GÜZEL AMA HAFTA BAŞI 3 PUAN ALMAK DAHA GÜZEL"

Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Nurullah Sağlam, Galatasaray'a 3-1 mağlup oldukları maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, "Gerçekten Galatasaray gibi büyük bir camianın önünde oynadığımız bilincindeydik. Galatasaray bizden daha iyi oynadı. Daha baskılı, iyi pres yaptı. Ama biz özellikle Galatasaray'ın bunu yapacağını da hesaba kattık. Ama bunu uzun süre yapamayacağının bilincindeydik. İstediğimiz dakikaya kadar eşit şekilde götürseydik Galatasaray'ı burada yeneceğimize adımız gibi emindik. Ama maalesef 1-0 olmasına rağmen 2'nci yarıya etkili başlayan taraf olduk. Bizimde planladığımız gibi Galatasaray'ın da temposu düştü. O bölümde sağ olsun Tolga hoca Galatasaray'ın imdadına yetişti. Bizi 10 kişi bıraktı. 10 kişi olmamıza rağmen yine de Galatasaray'dan daha etkili, baskılı ve gölü de bulduk. Ama sağ olsun Tolga hoca bir kez daha imdada yetişti. Maalesef Tolga Hoca'nın büyük imzası ile Galatasaray bizi mağlup etti. Bence Tolga hoca maçı adil yönetseydi Galatasaray'ın bizi mağlup etme şansı yoktu. Ben vicdanen söylüyorum. İçeri de oyuncularımla da konuştum. Bizde Tolga hocaya hakkımızı helal etmiyoruz" dedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ise, "Oyun kontrolü, pas yüzdesi, oyun hakimiyeti genel olarak bizdeydi. Mersin, İstanbul'da da bize iyi defans yapan bir takımdı ama ilk yarıya girdiğimizde kendi kalemizde hiç gol pozisyonu görmeden 6-7 tane pozisyonumuz vardı diyebilirim. Oyunu 2-0 içeri girseydik 2'nci yarı oyun çok değişik olurdu. 1-0 her zaman tehlikeli bir sonuçtur. 2'nci yarı yine acele etmeden akıllı pas, oyun kontrolü başladık Ama tabi bugün 10 kişi kalmak bizim içinde Mersin içinde iyi değil. 10 kişi kaldıktan sonra bizim takım biraz rahatladı. Ama buna rağmen yine gol pozisyonlarımız oldu. Rakip takım böyle durumlarda genelde dorun toplardan gol bulabilir. O da öyle oldu. Kritik bir nokta da Mersin gol buldu. Sonra tekrar reaksiyon gösterdik. Bu da 2-1 3-1 oldu. Daha da gol olabilirdi. 3-1'den sonra Mersinli oyuncularda haklı olarak koptu. Hafta sonu 3 puan almak güzel ama hafta başı 3 puan almak daha güzel. Çünkü bundan sonra herkesi Cumartesi-Pazar izliyorsunuz. Bu yüzden oyuncularımı kutluyorum. Cezalı olmaya aday 3 sarı kartlı oyuncularımızda 4'ncü sarı kartı almadılar. Mersin'e başarılar diliyorum, seyirciyi tebrik ediyorum. Centilmen ve muhteşem bir seyirci vardı. Hava güzeldi ve açıkçası bu çimi bu hale kim getirdiyse onu ve ekibini tebrik ediyorum. Muhteşem bir zeminde oynattıklar bizi ki, müthiş bir yağmur yağmasına rağmen. Türkiye'deki bir çok yere örnek olsun, bizim ki dahil olmak üzere. O yüzden bizim adımıza güzel bir gece oldu. Mersin'e başarılar diliyorum. Uzun yıllar sonra Mersin'de olmak çok güzel. Biz takıma 2 gün izin veriyoruz. Çünkü takdir edersiniz ki bir play-off koşuşturması içerisindeyiz. Bu icadı yapanlar hepimizi koşturur gibi anormal bir maç trafiğine soktular. Onun için 2 gün izin verdik. Hem fizik olarak hem mental olarak kendilerine gelsinler diye. Bunu da hak ettiler. İnşallah pazartesi günü Beşiktaş maçının hazırlıklarına başlayacağız. Play-off'ta sıralamayı ancak kazanabilirsiniz. Kimler bunu böyle organize ediyor bilmiyorum ama baştan beri buna karşıyım. Yaptım oldu denilen şeye karşıyım. Mantıksız, saçma olduğu için karşıyım. Biz çok puan farkı ile gitsek de, geride kalsak da karşıyım. Bunu ilk günlerden beri de söylüyorum. Bir kişi de çıkıp şimdiye kadar mantıklı bir şey söylemedi. 3 günde bir maç oynamayı ben zaten istiyorum. Bunu hiçbir zaman inkar etmedim ama insanlar maçı 3'üncü günde oynuyor. Sonuç itibariyle bugünlere geldik. Onun için herhangi bir avantajı, testi olmayacak. Bence bunun için ayrı bir konsantre olmak lazım. Yoksa biz dahil herkes tökezleyebilir" diye konuştu.

Galatasaray Maçının Ardından 2
Galatasaray Maçının Ardından 2
Galatasaray Maçının Ardından 2

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Galatasaray Maçının Ardından 2 - Son Dakika


Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi