Son Dakika Haberleri: Galatasaray Usa Derneği 'Asaletin Gecesi' Balosuna Katılan Başkan Ünal Aysal Açıklaması

Galatasaray Usa Derneği 'Asaletin Gecesi' Balosuna Katılan Başkan Ünal Aysal Açıklaması

8 yıl önce

Galatasaray USA Derneği, New York Sheraton Towers Otel'de 'Asaletin Gecesi' adlı balo düzenledi.

Galatasaray Usa Derneği 'Asaletin Gecesi' Balosuna Katılan Başkan Ünal Aysal Açıklaması, System.String[]

Galatasaray USA Derneği, New York Sheraton Towers Otel'de 'Asaletin Gecesi' adlı balo düzenledi.


Etkinliğe, Başkan Ünal Aysal, eski kaleci Faryd Mondragon'un yanı sıra Türkiye'nin New York Başkonsolosu Levent Bilgen, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu'nun yeni başkanı Ali Çınar da onur konuğu olarak katılırken, ezeli rakipler ve aynı zamanda ebedi dostlar olan Fenerbahçeli ve Beşiktaşlı davetliler de gecede yer aldı.


Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal yaptığı konuşmada "Umarım hepimiz bugünden başlayarak bunu tüm Galatasaraylılar'ın ortak rüyası haline getiririz. Galatasaray, Türk takımlarının elde edemediği başarılara ulaştı, bundan sonra da hedefleri uluslararası arena olacak" ifadelerini kullandı. Son dönemde gerçekleştirmiş oldukları çalışmaları ve yeni projeleri de davetlilere anlatan Aysal, şike skandalı nedeniyle zaman zaman önceliklerini ihmal etmek zorunda kaldıklarını belirterek, "Bütün süreç boyunca değerlerimizi, menfaatlerimizin önünde tuttuk. Galatasaray duruşunu tavizsiz sürdürmeye özen gösterdik" diye konuştu.


Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Aysal, New York'a her yıl 4-5 defa geldiğini belirterek "Burası biraz evim gibi ama bu akşam sizlerle beraber gerçekten evim gibi hissettim" dedi.


Aysal, Federasyonun (şike ve teşvik iddialarıyla ilgili olarak) kendi inisiyatifiyle karar alması gerektiği, aksi halde UEFA'nın gelecek günlerde daha sert davranışlar içinde olacağı yönündeki açıklamalarının hatırlatılması üzerine "UEFA, futbolun bir disiplin içinde yürümesini isteyen, düzenleyici bir kuruluş. Kendisinin koymuş olduğu kurallara uyulmaması halinde bazı yaptırımları var. İnşallah bu yaptırımları Türkiye için uygulamaz. Fakat böyle bir uygulamanın olmaması için de bizim dikkatli olmamız lazım" diye konuştu.


Federasyonun ve kulüplerin bu konuda gerekenleri yapmasının önemine işaret eden Aysal, UEFA'nın elinde başka yaptırımların da bulunduğunu anımsatarak, şöyle devam etti: "Mali kurallar var, politik kurallar var. Bizim bunların hepsine kulüpler olarak uymamız gerekiyor ve hepimiz de uymaya çalışıyoruz zaten. Fakat geçmişe dönük bazı hatalar olduysa, onların da muayyen disiplin cezalarıyla cezalandırılmaları gerekiyor. Bu konuda federasyonumuz yetkili. Sanıyorum federasyonumuz gerekeni yapacaktır önümüzdeki günlerde. Hiç endişeniz olmasın. Benim de yok zaten."


"AydınLARI'IN İSTİFA EDECEĞİNE DAİR BİR İMA SEZMEDİM"


Bir gazetecinin, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın istifa edebileceği yönündeki sözleri üzerine Aysal şunları söyledi: "Ben öyle bir ima sezmedim. Sadece iki gün evvelki toplantıda rahatsızlık olduğunu hissettim bazı konularla ilgili. Fakat sayın Aydınlar görevini yerine getirmeden ayrılacak bir insan değil. Öyle bir tabiyatı olduğunu sanmıyorum. Galasaray Başkanı olarak federasyonumuza ve federasyon başkanına güvenimi sizin huzurunuzda bir kez daha tekrarlıyorum."


YILDIRIM DEMİRÖREN HAKKINDAKİ SÖZLERİ...


Aysal, konuyla ilgili Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'in tutumuna ilişkin soru üzerinde ise her kulübün menfaat ve sorunlarının bulunduğunu, Demirören'in de Beşiktaş'ın menfaat ve sorunlarıyla başbaşa olduğunu ve mevcut sorunlara çözümler aradığını ifade etti. "Sayın Demirören bu çözümleri ararken de elindeki her türlü imkanı kullanmak zorunda" diyen Aysal, şunları söyledi:


"İyi bir kulüp yöneticisi de böyle yapmak zorundadır. Fakat öbür kulüplerin bunu paylaşması gerekmez. Nitekim iki gün evvelki toplantıda da diğer kulüpler aynı çözümü benimsemediler ve hepimiz daha ağırlıklı olarak 'kurallara uyulması' şeklinde karar verdik. Bu karardan da ben şahsen çok memnun oldum."


"İNŞALLAH HAYIRLISIYLA EN KIZA ZAMANDA SAYIN AZİZ YILDIRIM DA FUTBOL CAMİASININ İÇİNDEKİ YERİNE GERİ DÖNER"


Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ı cezaevinden çıktığında ilk ziyaret edenlerden olacağı yönündeki açıklamalarının hatırlatılması ve


Yıldırım'ın tahliye tarihiyle ilgili tahmininin sorulması üzerine Aysal, yargı süreciyle ilgili bir zamanlama yapmasının söz konusu olamayacağını ifade ederek, "Biz iyi niyetimizle en kısa sürede bunun (tahliyenin) olmasını söyleyebiliriz. İnşallah hayırlısıyla en kıza zamanda sayın Yıldırım da futbol camiasının içindeki yerine geri döner" temennisinde bulundu.


SAĞIROĞLU: "TARAFTARIMIZ TAKIMINI YİNE MİLAN'I, R.MADRİD'İ, MAN. UNİTED'I, ARSENAL'İ DİZE GETİRİRKEN GÖRMEK İSTİYOR"


ABD'de yaşayan yaklaşık 700 davetlinin katıldığı gecede, Galatasaray USA Derneği Başkanı Tolga Sağıroğlu; Galatasaray'ın bir dünya markası olduğunu belirterek, "Taraftarımız takımını yine Milan'ı, Real Madrid'i, Manchester United'ı, Arsenal'i dize getirirken görmek istiyor. Galatasaray'ın yakaladığı başarıların aynı ivme ile devam etmesi halinde, sarı-kırmızı renkler uzaya bile gitse yalnız kalmayacak" dedi.


GECEYE MONDRAGON DA KATILDI


Türkiye'nin New York Başkonsolosu Levent Bilgen de Galatasaray'ın bir marka olduğunu, birçok şeye ön ayak olabileceğini vurgulayarak, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ile yaptıkları görüşmede Galatasaray'ın ABD'de yapacağı maçları ele aldıklarını bildirdi.


Galatasaray'ın eski kalecilerinden Faryd Mondragon, konuşmasını Türkçe yaptı. Galatasaray'ın her zaman kalbinde olduğunu belirten Mondragon, "Ben de Galatasaray ailesinin bir parçasıyım. Galatasaray'da geçirdiğim 6 yıl, kariyerimin en güzel yıllarıydı" dedi.


Konuşmaların ardından gerçekleştirilen açık artırmada, Galatasaraylı futbolcular tarafından imzalanmış formalar sahiplerini buldu. ABD'deki Fenerbahçe ve Beşiktaş derneklerinin de misafir olarak katıldıkları gecede, İlhan Sami Özülü ve Altay sahne aldı. Gecede ayrıca düzenlenen çekilişle şanslı davetlilere çeşitli hediyeler verildi.

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 02:34 Kaynak: DHAMini etekli paylaşım yapan Buse Varol bin pişman oldu! Sosyal medya hesabından isyan etti
Avukatının bürosundaki görüntü, talihsiz genci ceza almaktan kurtardı Talihsiz koca, karısının söylediklerine dayanamayıp kalp krizi geçirdi