Mensah için Galatasaray ve Beşiktaş görülmemiş bir yarışa girdi! Son söz Kayserispor'da - Son Dakika

Mensah için Galatasaray ve Beşiktaş görülmemiş bir yarışa girdi! Son söz Kayserispor'da

Mensah için Galatasaray ile Beşiktaş arasında son yıllarda görülmemiş bir transfer yarışı yaşanıyor. Beşiktaş 2.5 milyon euroluk teklifini, uzun vadede ödemek şartıyla 3 milyon euroya çıkarırken Galatasaray, 1 yıllık kiralama bedeli olarak 1.3 milyon euro önerdi. Transferde son sözü, Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı söyleyecek.

Galatasaray ile Beşiktaş arasında uzun yıllardır görülmeyen bir transfer rekabeti yaşanıyor. Her iki kulüp de HES Kablo Kayserispor'un Ganalı orta saha oyuncusu Bernard Mensah'ı renklerine bağlayabilmek için kıyasıya yarış veriyor. Şimdilik Beşiktaş'ın bir adım önde olduğu yarışta son sözü, Süper Lig'in tarihinin ilk ve tek kadın kulüp başkanı olan Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı söyleyecek.

Önceki akşam Etiler'de Beşiktaş'ın transferden sorumlu yöneticisi Erdal Torunoğulları ile bir araya gelip pazarlık yapan Gözbaşı, dün de G. Saray yöneticileriyle telefon görüşmesi yaptı.

UZUN VADEDE 3 MİLYON EURO

Siyah-beyazlılar, teknik direktör Sergen Yalçın'ın ısrarla istediği Mensah'ı bonservisiyle almak isterken, sarı-kırmızılılar satın alma opsiyonlu kiralama teklifinde bulundu. Beşiktaş yöneticisi Torunoğulları ilk etapta 2.5 milyon euro teklif etti. Ancak Kayserispor'un, Atletico Madrid'e Mensah için ödemesi gereken 2.8 milyon euro bonservis bedeli ve bu satıştan verilecek yüzde 40'lık pay nedeniyle bu öneri kabul edilmedi. Bunun üzerine Beşiktaş, "Uzun vadede ödeme" koşuluyla 3 milyon euro önerdi.

GALATASARAY TEKLİFİNİ ARTIRABİLİR

Berna Gözbaşı'nın dün telefonla görüştüğü Galatasaray yöneticileri ise 1 yıllık kiralama bedeli olarak 1.3 milyon euro teklif etti ve beğenmeleri halinde futbolcuyu sezon sonu satın alabileceklerini bildirdiler. Gözbaşı, Beşiktaş'ın bonservis için 3 milyon euroluk öneride bulunduğunu belirtince, sarı-kırmızılılar tekliflerini revize edip etmeme konusunu kendi aralarında görüşmek için süre talep etti. Galatasaray'ın bugün vereceği cevaba göre Mensah'ın yeni sezonda forma giyeceği takımın netleşmesi bekleniyor.

Mensah için Galatasaray ve Beşiktaş görülmemiş bir yarışa girdi! Son söz Kayserispor'da

Haber Yayın Tarihi: 14.08.2020 07:57

Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Spor Mensah için Galatasaray ve Beşiktaş görülmemiş bir yarışa girdi! Son söz Kayserispor'da - Son Dakika Spor

YORUMLAR (7)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Karşıdan karşıya geçerken otomobil çarpan yaya, hayatını kaybetti Bir çift, zengin sandıkları şahsı cinsel ilişki vaadiyle kandırıp 11 parçaya böldü DSÖ'den testleri devam eden korona aşılarıyla ilgili tedirgin eden sözler: Hiçbirinin garantisi yok Taksim'de genç kadının peşinden ayrılmayıp taciz eden şüpheli tutuklandı RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu ile oyuncu Murat Yıldırım arasında "Ramo" polemiği yaşandı ABD, Maduro ve İran Savunma Bakanlığı'na yaptırım uygulama kararı aldı Özel okullar için emsal karar! Tüketici hakem heyeti, velinin özel okul ücret iade talebini kabul etti Bilim insanları, denek olarak kullandığı maymunların kafasını matkapla delip beton döküyor