Galatasaray, Kerem Aktürkoğlu'nun askere çağrıldığı iddiasını yalanladı - Son Dakika

Galatasaray, Kerem Aktürkoğlu'nun askere çağrıldığı iddiasını yalanladı

28.01.2021 12:19

Galatasaray'ın sezon başında 24 Erzincanspor'dan kadrosuna kattığı Kerem Aktürkoğlu'nun askere gideceği iddia edilmişti. Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada çıkan haber yalanlandı ve genç oyuncunun 2026 yılına kadar tecilli olduğu belirtildi.

Galatasaray'ın genç yıldızı Kerem Aktürkoğlu, askere çağrıldı. Askerliğinin son günü olduğu için erteleme yapamayan Kerem Aktürkoğlu, bakayaya düşüyor ve bedelli askerlik ihtimali de ortadan kalkmış oluyor. Galatasaray, Kerem Aktürkoğlu için Türkiye Futbol Federasyonu ile bir görüşme yapacak. Durumun çözülmesi bekleniyor.

PİYADE OLARAK ERZİNCAN'A GİDECEK

Genç yıldız, sezon başında Erzincanspor'dan kadroya katılmıştı. Askere çağrılan Kerem Aktürkoğlu'na piyade olarak Erzincan şehri çıktı. Galatasaraylı Kerem Aktürkoğlu bu durumda bedelli askerlikten de yararlanamıyor.

Galatasaray'ın konuyla ilgili TFF ile konuşacağı ve çözüm yolu bulacağı ifade edildi.

GALATASARAY'DAN YALANLAMA GELDİ

Sarı-kırmızılı kulüp, Sabah Gazetesi'nde yayınlanan haberi yalanladı ve Kerem Aktürkoğlu'nun askerliğinin 2026 yılına kadar tecilli olduğunu belirtti.

Galatasaray'dan yapılan açıklamada, "Bugün sosyal medya üzerinden yayılan ve dedikodu temeline dayanan bir haber üzerine kulübümüz tarafından açıklama yapma gereği duyulmuştur. Profesyonel futbolcumuz Kerem Aktürkoğlu'nun gerekli ertelemelerin yapılmadığı gerekçesiyle bakaya düştüğü ve askerlik görevi için birliğine çağrıldığı yönündeki haberler tamamen yalandır. Vatani görevi için 2026 yılına kadar tecili bulunan Kerem Aktürkoğlu'nun yanı sıra futbol takımı kadromuzdaki herhangi bir sporcumuzun da kariyerlerine devam etmeleri adına benzer bir engeli bulunmamaktadır" ifadeleri kullandı.

Galatasaray, Kerem Aktürkoğlu'nun askere çağrıldığı iddiasını yalanladı

Son Dakika Spor Galatasaray, Kerem Aktürkoğlu'nun askere çağrıldığı iddiasını yalanladı - Son Dakika Spor


YORUMLAR (17)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Türkiye semalarında ürküten görüntüler! Düşen göktaşı çok sayıda ilden görüldü Liselerde yüz yüze sınavlar, 8 Mart'tan itibaren yapılacak Rıdvan Dilmen'den çarpıcı iddia: Alanyaspor, Çağdaş Atan'ın görevine son vermeyi düşünüyor Sevgilisini kaldıkları otel odasında boğazından ve başından bıçaklayarak öldürdü NATO'dan TSK'ya "Mavi Bereli" övgüsü: Seçkin piyadeler Rapçi Ben Fero oyunculuk yapma kararı aldı Keskin nişancı simülatörünün başına geçen Bakan Akar, 450 metre uzaklıktaki hedefi tek atışta vurdu Almanya'da 13 yaşındaki Türk çocuk, akranı tarafından defalarca bıçaklanarak öldürüldü