Son Dakika Haberleri: Game Of Thrones'un Son Sezonu Hayranlarını Uykusuz Bıraktı
BBC

Game Of Thrones'un Son Sezonu Hayranlarını Uykusuz Bıraktı

4 gün önce

Dünyanın en çok izlenen televizyon dizilerinden olan Game of Thrones'un final sezonunun birinci bölümü, tüm dünyada aynı saatte yayımlandı. Türkiye saatiyle sabaha karşı 04.00'te yayımlanan dizi, dünya genelinde milyonlarca kişiyi uykusuz bıraktı.

Dünya genelinde 1 milyar kişi tarafından izlenerek rekor kıran Game of Thrones'un (Taht Oyunları) final sezonunun birinci bölümü, tüm dünyada aynı saatte yayımlandı. Türkiye saatiyle sabaha karşı 04.00'te yayımlanan dizi, dünya genelinde milyonlarca kişiyi uykusuz bıraktı.

HASTALIK İZNİNDE PATLAMA YAŞANMASI BEKLENİYOR

İngiltere'de yapılan bir anket çalışanların yüzde 6'sının bugün hastalık izni almasının beklendiğine işaret ediyor. Bu oran, 3.1 milyon kişiye karşılık geliyor.

NORMAL İZİN ALMALARI TAVSİYE EDİLİYOR

Avustralya'da dizi bazı eyaletlerde sabah 09.00, bazılarında da saat farkı nedeniyle 11.00'de yayımlandı. Dizinin heyecanla beklenen son sezonunun başlamasından önce on binlerce çalışanın hastalık izni alabileceği uyarısı yapıldı. Ülkenin en büyük hukuk bürolarından Slater and Gordon, çalışanlara işlerini riske atmamak için hasta olduklarını söylemeleri yerine normal izin almaları tavsiyesinde bulundu.

GAME OF THRONES HASTALIĞI

ABD'de HBO, Avustralya'da ise Foxtel tarafından yayımlanan Dizi, Westeros adlı bir dünyada geçiyor. Diziyi izleyebilmek için hasta olduğunu iddia ederek işe gelemeyen kişilerin "Westerositis" hastalığına yakalandığı esprisi yapılıyor.

"EĞER İŞ ARKADAŞINIZ BUGÜN İŞE GELMEDİYSE!"

TV Tonight adlı bir blog sitesinin yazarlarından David Knox, "Eğer iş arkadaşınız bugün işe gelmediyse büyük ihtimalle Westerositis hastalığına yakalanmıştır ve bu hastalık birkaç hafta boyunca nüksedebilir" dedi.

1 MİLYAR KİŞİ TARAFINDAN İZLENDİ

George R.R. Martin'in romanından uyarlanan dizinin ilk sezonu 2011'de yayımlandı. Dünya genelinde bir milyar kişi tarafından korsan yollarla izlenerek rekor kıran dizinin son sezonu altı bölümden oluşuyor.

BBC
Haber Yayın Tarihi : 15.04.2019 09:54 

YORUMLAR (10)
  • ZERZEVATÇI: dört gözle beklediğimiz dizi. malesef izlemek için şifreli tv den izliyorsun, yada internete düşecekte telif yemeden indirip izleyebilirsen izliyorsun. şöyle düşünüyorum da biz ne zor bir ülkeyiz ya. Cevap Yaz 3 0 Yayından Kaldır
  • COŞKUN ÇAKIROĞLU: Lan ne kastınız be kardeşim adamlar kendilerince eğlence oluşturmuşlar yok ne aptal insanlar varmış falanmış filanmış şaka gibisiniz,dizi gerçekten kalitede aşmış kendini bizde keyifle izliyoruz hatırlamıyormusunuz kurtlar vadisinin olduğu perşembe günleri dışarıda kimseyi göremezdiniz, hatta emniyet açıklama yapmıştı aranan şahısları en çok perşembe günü yakalıyoruz diye neyse ya siz gidin kendinizi kasıp ağır abi dümenlerine yatıp sürekli belgesel izliyoruz yalanlarına devam edin:))) Cevap Yaz 4 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız


Şov Yıldızı Kim Kardashian, Takipçilerine Yatak Odasına Kurdurduğu Düzeneği Gösterdi MHP'li Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, Devraldığı Borç Durumunu Gösteren Afişi Belediye Binasına Astırdı Gece Attığı Ağı Sabah Kontrol Edince Gözlerine İnanamadı Fatih Portakal, Montaj Mazbatayla Ekrem İmamoğlu Haberini Sundu