Game Of Thrones'un Savaşa Doyduğumuz 8. Sezon 3. Bölümünde Gözden Kaçan Detaylar (Spoiler) - Son Dakika

Game Of Thrones'un Savaşa Doyduğumuz 8. Sezon 3. Bölümünde Gözden Kaçan Detaylar (Spoiler)

29.04.2019 20:36
Game Of Thrones'un Savaşa Doyduğumuz 8. Sezon 3. Bölümünde Gözden Kaçan Detaylar (Spoiler), System.String[]

Bölümde olanlar göz önüne alındığında, belirli noktaların kaçırılması oldukça olağan. Yalnız uyarmakta fayda var, yazımız spoiler içerir.

Game of Thrones'un 8. sezonunun 3. bölümü, izleyiciler tarafından oldukça karışık geri dönüşler aldı. Winterfell savaşı geldi ve geçti, yani olaylar dolu bir bölümdü. Dolayısıyla bölümdeki easter egg'leri yakalamanız biraz zor olabilirdi. Biz de bunu düşünerek sizler için 3. bölümden kaçırmış olabileceğiniz easter egg'lerin bir listesini oluşturduk.

Ölüleri temsil eden siyah karolar, açılış sahnesinde Winterfell'e kadar uzanıyordu.

Ayrıca cisimlerin üzerindeki ışıklar sönüyordu.

Melisandre Winterfell'e ulaştığı zaman, bir anlığına Arya'ya bakıyor ve bu tabii ki göründüğünden daha anlamlı bir bakış.

Uzaklarda geçirdiği süre, onun gerçek seçilmiş kişinin kim olduğunu anlamasına yaramış olmalı.

Ser Beric Dondarrion'un Hound'a Arya hakkında söyledikleri göründüğünden daha önemli.

"Ölüm'le savaşıyoruz! Ölüm'ü yenemezler."

"-Söyle ona. -(Nefes alır)"

Ser Beric ve Hound'un büyük amacından bahsettikten sonra, Arya Stark'ı canlı tutmanın, özellikle de 3. sezonda bu ikilinin Arya Stark'ın önünde ölümüne savaştığını göz önünde bulundurulunca ne kadar uygun olduğu anlaşılıyor.

Bu bölümde, Arya'nın başından beri bu role hazırlandığına dair bir sürü gönderme vardı.

"Birinci ders, onlara sivri ucu batır."

"Onlara sivri ucu batır."

Syrio Forel'in Arya'ya öğrettiği her şey.

"-Ölüm tanrılarına ne diyoruz? +Bugün değil."

Bir de tabii ki Melisandre'nin 3. sezondaki doğru tahmini

"İçinde karanlık görüyorum. ve karanlığın içinde bana bakan kahverengi, mavi ve yeşil gözler var. Sonsuza dek kapatacağın gözler."

"Kahverengi gözler, yeşil gözler... ve mavi gözler."

Bazı hayranlar Arya'nın sadece Night King'i değil, yeşil gözlü Cersei'i de öldüreceğini düşünüyorlar.

1. sezonda Bran'i öldürmek için kullanılmak istenen hançerin 8. sezonda onun kız kardeşini kurtarmak için kullanılması oldukça güzel bir detaydı ve aynı şekilde Beş Krallar Savaşı'nı başlatan hançer, Büyük Savaş'ı sona erdirdi.

Night King'in Daenerys'in ejderhasının ateşinden kurtulması büyük sürprizdi ancak 7. sezonda onun bu ateşe dayanıklı olduğunu görmüştük. Ateşin içinden hiçbir şey olmamış gibi yürüyüp gitmişti.

Tabii bu onun Targaryen olduğu anlamına gelmiyor.

Jon Snow'un bu bölümdeki Night King ile olan etkileşimleri, daha önce Hardhome'daki korkunç yüzleşmelerine bir göndermeydi.

Tek fark, Jon Snow bu sefer kaçmak yerine Night King'in üstüne gidiyordu.

Brienne ve Jaime'nin birlikte savaştığı sahne, görüntü olarak pek tatmin edici değildi. Ayrıca Ned Stark'ın kılıcı Ice'ın iki parçasının aileyi savunmak için bir araya geldiğini gösteriyordu.

Ned'in ölümünden sonra kılıcı eritilmişti ve Brienne ve Jaime'nin taşıyabilmesi için iki farklı kılıç olarak dövülmüştü.

Kesin olarak söylemesi zor ama Sansa ve Tyrion, Ned Stark'ın mezarına sığınıyor gibi görünüyordu.

Bu bölümdeki bir diğer güzel an ise Theon'un yayı. Bran'i ok ve yayıyla aynı 1. sezonda yaptığı gibi korudu ve Stark'lar için kendini feda ederek ihanetini affettirmiş oldu.

"Bran'in boğazını kesebilir ve seni öldürebilirdi."

Geçtiğimiz sezonlardaki gibi kaçmak yerine, Night King'in üzerine saldırması oldukça güzel bir andı.

Eğer bu bölümde kimlerin öldüğünü merak ediyorsanız, işte onların da bir listesi:

-Lyanna Mormont

-Ser Jorah Mormont

-Ser Beric Dondarrion

-Theon Greyjoy

-Dolorous Edd

-Qhono ve tüm Dothraki

-Unsullied ve North'tan bir chunk

-Night King, bütün Ak Gezenler ve Ölüm'ün ordusu.

-Melisandre

Bunların dışında şu an bildiğimiz kadarıyla geri kalan herkes hayatta. Gelecek bölümlerde ne olacağını merakla bekliyoruz.

Game Of Thrones'un Savaşa Doyduğumuz 8. Sezon 3. Bölümünde Gözden Kaçan Detaylar (Spoiler)

Kaynak: WebTekno

Son Dakika Teknoloji Game Of Thrones'un Savaşa Doyduğumuz 8. Sezon 3. Bölümünde Gözden Kaçan Detaylar (Spoiler) - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Aliyev ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeli haberi verdi: Azerbaycan işgal altındaki topraklarını geri alıyor Ali Koç, 5 yıl sonra kurşunlanma olayıyla ilgili konuştu: Can kaybı olsaydı bu şekilde davranılmazdı Kan donduran vahşet! Boşandığı kocasını öldürüp ikiye böldüğü cesedini yaktı Son Dakika! Koronavirüs test sonucu pozitif çıkan İmamoğlu hastaneden 1,5 dakikalık video yayınladı: Durumum iyi Azerbaycan 27 yıllık hasreti bitirmeye kararlı! Ordu gece boyu Ermeni cephelerini vurdu, Karabağ'da ilerleyiş sürüyor Yüzüne tükürdüğü yolcu, kadını hareket halindeki otobüsten aşağı attı Yüz yüze eğitime katılmayan öğrenciler dikkat! Okula gitmek zorunlu değil ama sınava girmeyen yandı Utanmazlığın da böylesi! Alkollü kadın sürücü kendisine işlem yapan polise saldırıp, yüzünü tırmaladı