Gamze Akkuş İlgezdi: Sağlık Meslek Lisesi Mezunu Hemşireler Kaderlerine Terkedildi - Son Dakika

Gamze Akkuş İlgezdi: Sağlık Meslek Lisesi Mezunu Hemşireler Kaderlerine Terkedildi

19.01.2023 10:40
Gamze Akkuş İlgezdi: Sağlık Meslek Lisesi Mezunu Hemşireler Kaderlerine Terkedildi

CHP’nin sağlıktan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, “Halen atama bekleyen 60 bin ortaöğretim hemşirelik bölümü mezunu bulunuyor. Mezun edilen hemşirelere yıllardır çok kısıtlı kontenjan açılarak kaderlerine terkedildiler” dedi.

CHP'nin sağlıktan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, "Halen atama bekleyen 60 bin ortaöğretim hemşirelik bölümü mezunu bulunuyor. Mezun edilen hemşirelere yıllardır çok kısıtlı kontenjan açılarak kaderlerine terkedildiler" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, bugün yaptığı yazılı açıklamada, sağlık meslek liselerinin hemşirelik bölümlerinin son mezunlarını 2017 yılında verdiğine dikkat çekti. İlgezdi, şunları kaydetti:

"Halen atama bekleyen 60 bin ortaöğretim hemşirelik bölümü mezunu bulunuyor. Mezun edilen hemşirelere yıllardır çok kısıtlı kontenjan açılarak kaderlerine terkedildiler. 10 bin hemşire çok yetersiz bir sayı, üstelik bu sayının içerisinde ortaöğretim mezunu hemşirelere sadece 833 kişilik kadro açıldı. Her 100 mezundan 2'si bile atanamıyor. Bu eşitsiz yaklaşım derhal düzetilmeli. Hemşire olmak için sağlık meslek lisesine gidip eğitim gören yetişmiş gençler, Bakanlığın istihdam politikası yüzünden üvey evlat muamelesi görüyor."

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500
Kılıçdaroğlu görüşmesinin ardından konuşan HDP'li Buldan: Seçimden sonra yapılacakları konuştuk Kılıçdaroğlu görüşmesinin ardından konuşan HDP'li Buldan: Seçimden sonra yapılacakları konuştuk HDP ile görüşen Kılıçdaroğlu'ndan ilk açıklama: Kürt sorunu dahil tüm sorunların çözüm adresi TBMM'dir HDP ile görüşen Kılıçdaroğlu'ndan ilk açıklama: Kürt sorunu dahil tüm sorunların çözüm adresi TBMM'dir CHP TBMM Grubu, Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Adaylığını Oybirliği ile Kararlaştırdı. Milletvekilleri, Kararı Ayakta Alkışladı CHP TBMM Grubu, Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Adaylığını Oybirliği ile Kararlaştırdı. Milletvekilleri, Kararı Ayakta Alkışladı

Son Dakika Güncel Gamze Akkuş İlgezdi: Sağlık Meslek Lisesi Mezunu Hemşireler Kaderlerine Terkedildi - Son Dakika


Advertisement