Gamze Pala'yı vahşice öldüren katil zanlısına ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası - Son Dakika

Gamze Pala'yı vahşice öldüren katil zanlısına ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası

Son Güncelleme: 15.10.2021 17:47

Rize'nin Fındıklı ilçesinde 1 yıl önce vahşice öldürülen Gamze Pala'nın katil zanlısı Savaş Dalançıkar ağırlaştırılmış hapis müebbet cezasına çarptırıldı. Sanık savunmasında, "Esasen ben hayatta en çok maktulü seviyordum, yine en çok onu seveceğim" sözlerine yer verdi.

Rize'nin Fındıklı ilçesinde 15 Eylül 2020 tarihinde, Öğretmenevi resepsiyonunda çalışan 44 yaşındaki Gamze Pala isimli kadını saplantı derecesinde karşılıksız seven ve kendisine sosyal medya üzerinden cevap alamamasına rağmen defalarca mesaj atan, görüşme talebine karşılık bulamayınca ise önce kurşunlayan sonra ise vahşice boğazını keserek öldüren 39 yaşındaki Savaş Dalançıkar karar duruşması için hakim karşısına çıktı.

SAVUNMASINDA ADALETE SIĞINDI

Rize L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndan Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katılan katil zanlısı Dalançıkar, savunmasında "Olay tarihinde bir anlık öfkeme kapıldım ve bu olayı gerçekleştirdim, mahkemenin adaletine sığınıyorum" dedi.

"BEN HAYATTA EN ÇOK MAKTULÜ SEVİYORUM"

Sanığa hangi öfke haliyle olayı gerçekleştirdiği sorulunca ise "Esasen ben hayatta en çok maktulü seviyordum, yine en çok onu seveceğim. Olay tarihinden önceki bir tarihte parmağında bir yüzük görmüştüm. Buna dayanamadım" ifadelerini kullandı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASI ALDI

Dalançıkar'a mahkeme heyeti tarafından "Tasarlayarak adam öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Gamze Pala'yı vahşice öldüren katil zanlısına ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası - Son Dakika


Advertisement