Gana'da bir hastane 64 sağlık çalışanının Kovid-19'a yakalaması üzerine kapatıldı - Son Dakika

Gana'da bir hastane 64 sağlık çalışanının Kovid-19'a yakalaması üzerine kapatıldı

23.02.2021 18:13
Gana'da bir hastane 64 sağlık çalışanının Kovid-19'a yakalaması üzerine kapatıldı, System.String[]

Gana'nın kuzeyindeki Savelugu bölgesinde bir hastanede 64 sağlık çalışanının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) bulaşması üzerine hastane geçici olarak kapatıldı.

Gana'nın kuzeyindeki Savelugu bölgesinde bir hastanede 64 sağlık çalışanının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) bulaşması üzerine hastane geçici olarak kapatıldı.

Savelugu hastanesi halkla ilişkiler biriminden yapılan açıklamada, 64 sağlık çalışanın Kovid-19'la enfekte olmasının ardından hastanenin faaliyetlerinin geçici olarak durdurulduğu belirtildi.

Kararın virüsün daha fazla yayılmasını önlemek için alındığı aktarılan açıklamada, "Şu anda 64 çalışanın Kovid-19 testi pozitif çıktı, diğer çalışanların test sonucu bekleniyor. Salgına karşı önlem olarak bir süreliğine faaliyetlerimizi durduruyoruz." ifadesi kullanıldı.

Gana'da 80 bin 700'den fazla Kovid-19 vakası tespit edilmiş, 582 kişi de virüs nedeniyle yaşamını yitirmişti.

Hükümet yetkilileri, Oxford Üniversitesi ile AstraZeneca'nın ortak geliştirdiği Kovid-19 aşısından 500 bin doz sipariş edildiğini ve sevkiyatın bu hafta gerçekleşmesinin beklendiğini açıklamıştı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Gana'da bir hastane 64 sağlık çalışanının Kovid-19'a yakalaması üzerine kapatıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan'ın "Sayısını artırın" dediği Tarım Kredi marketleri için kiralamalar başladı Meteoroloji saat verdi! 6 il için sağanak yağmur uyarısı AK Partili Tuzla Belediyesi'nden grevdeki CHP'li belediyelere çöp göndermesi 5 milyon TL'lik vurgun yapan dolandırıcılar, çaldıkları paraları halay çekerek ATM'ye yükledi Genç kıza sevgili tuzağı! Kaçırdıktan sonra toplu tecavüz edip işkence yaptılar Şarkıcı Merve Özbey, dün akşam ilk bebeğini kucağına aldı Maske takmadığı için uyarılan kadın, iç çamaşırını kafasına taktı Bakan Koca paylaştı! İşte geçen haftaya göre vaka sayısı en çok artan ve azalan iller