Gana Heyeti Ebso'yu Ziyaret Etti - Son Dakika

Gana Heyeti Ebso'yu Ziyaret Etti

08.09.2012 16:00
Gana Heyeti Ebso'yu Ziyaret Etti, System.String[]

İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) dolayısıyla İzmir'de bulunan Gana Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Temsilcisi Gerald Nyarko-Mensah başkanlığındaki 15 kişilik heyet, Ege Bölgesi Sanayi Odası'nı (EBSO) ziyaret etti.

İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) dolayısıyla İzmir'de bulunan Gana Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Temsilcisi Gerald Nyarko-Mensah başkanlığındaki 15 kişilik heyet, Ege Bölgesi Sanayi Odası'nı (EBSO) ziyaret etti.

EBSO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, EBSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erdoğan Çiçekçi, ziyarette yaptığı konuşmada, Gana ile Türkiye arasındaki ilişkilerin, ekonomik alanda da güçlendirilmesi gerektiğini belirtti.

İzmir'de EBSO bünyesinde 67 sanayi dalının temsil edildiğini, EBSO üyesi 4 bin 500'ü aşkın sanayicinin uluslararası pazarlarda rekabet ettiğini ifade eden Çiçekçi, şunları kaydetti:

"Gana heyetinin İzmir ve EBSO'yu ziyaretinden mutluluk duyduk. Ülkelerimiz arasında ve İzmir özelinde ekonomik ilişkilerimizi derinleştirmenin zamanı geldi. Bu amaçla daha kapsamlı heyet organizasyonları yapmalı ve sektörlerimizin birbirlerini yakından tanıyıp ortak yatırımlara imza atmalarını sağlamalıyız. EBSO olarak, önümüzdeki süreçte Gana'ya bir ticaret heyeti organizasyonu düzenlemekten ve Gana'dan gelecek heyetleri ağırlamaktan mutlu olacağız."

Çiçekçi, ayrıca İzmir'in EXPO 2020 adaylığı konusunda Afrika ülkelerinin desteğini beklediklerini söyledi.

Gana heyetine başkanlık eden Gerald Nyarko-Mensah ise birkaç yıl önce İEF'ye küçük bir heyetle katıldıklarını, ancak bu yıl daha geniş katılımla kalıcı bağlantılar kurmak amacıyla İzmir'e geldiklerini belirtti.

Türk işadamlarının, Gana'da yatırım yapmasından memnuniyet duyduklarını kaydeden Nyarko-Mensah, "Gana Serbest Bölgesi, yatırımcılar için çok uygun şartlar sunmaktadır. Türk firmaları Gana'dan hammadde ve yarı mamul maddeler alabilir. Serbest bölgemizde halen 3 Türk firması faaliyet gösteriyor. Bir firma ise bölge dışında kablo üretimi yapıyor. Ortaklıkların kurulması için bizleri yönlendirmenizi bekliyoruz" dedi.

Muhabir: Zeynep Hoşgörür

Yayıncı: Ufuk Kırabalı - İZMİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Gana Heyeti Ebso'yu Ziyaret Etti - Son Dakika


Son Dakika

Nusret'in mekanının önündeki kuyrukla ilgili bomba iddia: Kişi başı 3 bin lira ödeniyor Adana'da polislerin dezenfektan sorduğu taksici, tıraş losyonu gösterdi UEFA, Şampiyonlar Ligi formatını değiştirecek! Üzerinde durulan 2 plan var Yerli otomobil TOGG'un pili Türkiye'de üretilecek Bakan Koca'nın işe giden vatandaşlar için sunduğu çözüm önerisi yorum bombardımanına tutuldu Kızgın damadın ormanlık alanı sulayarak yetiştirdiği mantarlar yok satıyor Babasını öldüren genç, "Ailevi sorunlarımız vardı" dedi Rus gazeteci Ermeni cephesinden bildirdi: Dayanılmaz bir koku var, askerlerin cesetleri ortalıkta duruyor