Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Ganalı Tuğgeneral Issahaku Abubakari: TEKNOFEST Gençleri Teşvik Ediyor - Son Dakika

Ganalı Tuğgeneral Issahaku Abubakari: TEKNOFEST Gençleri Teşvik Ediyor

Ganalı Tuğgeneral Issahaku Abubakari, TEKNOFEST gibi etkinliklerin gençleri teşvik ettiğini belirterek, gençlerin TEKNOFEST'e gösterdiği ilginin şaşırtıcı olduğunu söyledi. Abubakari, TEKNOFEST İzmir'i ziyaret ederek, gençlerin teknolojik gelişmeleri gözlemlemesini ve bu alana olan ilgilerini takdir ettiğini ifade etti. Ayrıca, üniversite öğrencilerinin teknolojik çalışmalarının geleceğe umut vadettiğini vurguladı.

29.09.2023 - 11:31,

Ganalı Tuğgeneral Issahaku Abubakari, havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST gibi etkinliklerin, gençleri teşvik ettiğini belirterek, "(TEKNOFEST'in) Çok ilgi çekici bir etkinlik olduğunu düşünüyorum ve gençlerin TEKNOFEST'e gösterdiği ilginin bu noktaya ulaşmasına çok şaşırdım." dedi.

Anadolu Ajansının (AA) 9. kez global iletişim ortağı olduğu, Çiğli Havaalanı'ndaki TEKNOFEST İzmir'i ziyaret eden Tuğgeneral Issahaku Abubakari, AA muhabirine konuştu.

İlk defa TEKNOFEST'e katıldığını dile getiren Abubakari, gençlerin teknolojik gelişmeleri gözlemlemek için etkinliği ziyaret etmesini ve gösterdikleri yoğun ilgiyi şaşkınlıkla karşıladığını söyledi.

"(TEKNOFEST'in) Çok ilgi çekici bir etkinlik olduğunu düşünüyorum ve gençlerin TEKNOFEST'e gösterdiği ilginin bu noktaya ulaşmasına çok şaşırdım." diyen Abubakari, kendisinin de teknolojik gelişmeleri yakından görmek için TEKNOFEST alanını ziyaret ettiğini bildirdi.

Ganalı Tuğgeneral Abubakari, etkinlik boyunca sergilenen insansız hava araçlarını (İHA) görme fırsatı bulduğunu belirterek, "İHA'ları ziyaret ettim, çok ilgi çekici buluyorum." değerlendirmesini paylaştı.

Teknolojik gelişmelerin bir parçası olan İHA'ların "muhteşem" ve geleceğe yönelik olduğunu anlatan Abubakari, Türkiye'nin teknoloji alanındaki girişimlerini "inanılmaz" olarak nitelendirdi.

"Üniversite öğrencilerinin çalışmaları umut vadediyor"

Abubakari, TEKNOFEST'te üniversitelerin teknolojik alanda çalışmalarının yer aldığı stantları dolaşarak, "Etkinliğe okullarıyla birlikte katılan gençlerin heyecanını gözlemledim, yoğun ilgi göstermeleri hayret verici." ifadesini kullandı.

Üniversite öğrencilerinin teknolojik çalışmalarının umut vadettiğine dikkati çeken Abubakari, "Teknoloji, gelecek demek. Gelecek gençlerle birlikte." dedi.

Abubakari, bu tür etkinliklerin gençleri teknoloji alanında teşvik ettiğini ve geleceğe hazırladığını sözlerine ekledi.

Kaynak: AA

Son Dakika Teknoloji Ganalı Tuğgeneral Issahaku Abubakari: TEKNOFEST Gençleri Teşvik Ediyor - Son Dakika


Advertisement