Gani'den Taliban'a Büyük Kentlerde Ofis Açma Teklifi - Son Dakika

Gani'den Taliban'a Büyük Kentlerde Ofis Açma Teklifi

11.02.2019 09:42
Gani'den Taliban'a Büyük Kentlerde Ofis Açma Teklifi, System.String[]

Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, Taliban örgütüne büyük kentlerde ofis açma teklifinde bulundu.

Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani, Taliban örgütüne büyük kentlerde ofis açma teklifinde bulundu.

Gani, Nangarhar vilayetine ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, "Taliban barış görüşmelerine başlamak isterse Kabil, Kandahar ve Nangarhar gibi büyük kentlerde ofis açabilir." dedi.

Afganistan'a kalıcı bir barışın gelmesi için her türlü fedakarlığa hazır olduklarını ifade eden Gani, savaşın sonunun yaklaştığını ve barışın olacağını söyledi.

Devlet Başkanı Gani, "Taliban barış görüşmeleri için başkent Kabil'e gelebilir, onlara ofis ayarlarız ve güvenliklerini de sağlarız. Bu ülke başka ülkelerin siparişiyle düzelmez." diye konuştu.

Gani, Afganistan halkının artık her şeyden çok barış istediğini vurguladı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Gani'den Taliban'a Büyük Kentlerde Ofis Açma Teklifi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

MEB, ara tatil sonrası uzaktan eğitimde ilk haftanın programını paylaştı Başakşehir teknik heyetinin mağlubiyet sözleri Beşiktaşlıları kızdırdı Şanlıurfa'da husumetli iki aile arasında silahlı kavga: 1 ölü, 4 yaralı Koronavirüs hastalarına yüksek dozda ilaç vererek öldüren doktorun kurbanlarından biri de Türk olabilir Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan günlük vaka sayısına ilişkin çarpıcı sözler Hatayspor maçında hatalı gol yiyen Gökhan Akkan gözyaşlarını tutamadı Öfkelenen koca, hareket halindeki araçtan eşini attı! Talihsiz kadın feci şekilde can verdi Rusya'da içkileri bitince dezenfektan içen 9 kişiden 7'si yaşamını yitirdi