Gasp Sanıklarından "Açlıktan Yaptık" Savunması - Son Dakika

Gasp Sanıklarından "Açlıktan Yaptık" Savunması

25.01.2012 14:41
Gasp Sanıklarından "Açlıktan Yaptık" Savunması

Adana'da 5 öğrenciden sigara paketlerini ve cep telefonlarını gasp ettikleri iddiasıyla tutuklanıp, haklarında 75'er yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan 25 yaşındaki Emin Aslan ile 29 yaşındaki Gökhan Dalgıç'ın yargılanmasına başlandı.2...

Adana'da 5 öğrenciden sigara paketlerini ve cep telefonlarını gasp ettikleri iddiasıyla tutuklanıp, haklarında 75'er yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan 25 yaşındaki Emin Aslan ile 29 yaşındaki Gökhan Dalgıç'ın yargılanmasına başlandı. 2 sanık da yaptıkları savunmada, "Açtık" ifadesini kullandı.

Merkez Yüreğir İlçesi'ne bağlı Kazım Karabekir Mahallesi'nde 1 Kasım 2011'de meydana gelen olayda, iddiaya göre, Emin Aslan ile Gökhan Dalgıç, okul bahçesinin dışında simit yiyip, sigara içen lise öğrencilerinden önce sigara istedi. Öğrencilerin verdiği tek sigarayla yetinmeyen 2 genç, daha sonra öğrencilerin üzerlerindeki paketleri istedi. Bir öğrencinin sigara kullanmadığı için paket bulunmadığını söylemesi üzerine sanıklar, öğrencilerin üzerini aradı. Sonra da cep telefonlarını çıkarmalarını istedi. Yine öğrencilerden birisi cep telefonu olmadığını söylerken, 4 öğrenci telefonunu verdi. Öğrencilerin verdiği telefonları inceleyen Aslan ve Dalgıç, 3'ünü geri verirken, 17 yaşındaki S.Ö.'nün cep telefona el koydu. S.Ö.'nün telefonunu istemesi üzerine Aslan ve Dalgıç, küfrederek, "Seni döveriz. Git müdürüne söyle, o bizi tanıyor, gelip bizden alsın" diyerek olay yerinden ayrıldı. Gasp ettikleri telefonu 200 liraya satan 2 genç, öğrencilerin şikayeti üzerine polis ekipleri tarafından yakalanıp tutuklandı.

Haklarında 'birden fazla kişi tarafından birlikte yağma' suçundan 75'er yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan sanıkların Adana 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına başlandı. Madde bağımlısı olduğunu ve sokaklarda yatıp kalktığını belirten sanıklardan Emin Aslan, "O gün açtım. Öğrencileri sigara içerken gördüm. Yanlarına gittim. Birisi kulaklıkla bir şey dinliyordu. 'iPod mu?' diye sordum. 'Hayır telefon' dedi. Bakmam için bana verdi. Ben de alıp kaçtım. Diğer sanık 1-2 metre uzakta idi. Yarım saat sonra tekrar döndüğümde öğrencileri bulamadım. Aç ve madde bağımlısı olduğum için telefonu sattım" dedi.

Sanıklardan Gökhan Dalgıç ise "Olaydan 3 gün önce Kayseri'den gelmiştim, açtım. Birlikte gezerken, diğer sanık öğrencilerin telefonunu alıp kaçtı. Ben de peşinden koştum. Benim bu olayla ilgim yok. Öğrencilerden özür diliyorum. Ben böyle bir iş yapacak kişi değilim" dedi.

Öğrenciler de sanıklardan şikayetçi olmadıklarını söyledi.

Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

MKA(OA/SS) - Adana

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Gasp Sanıklarından 'Açlıktan Yaptık' Savunması - Son Dakika


Advertisement