Gaün Hastanesi'nde Deney Hayvanları Kullanım Kursu Sertifika Töreni - Son Dakika

Gaün Hastanesi'nde Deney Hayvanları Kullanım Kursu Sertifika Töreni

Gaziantep Üniversitesi Hayvan Deneyleri Yerel Etik Kurulunca bu yıl dördüncüsü düzenlenen "Bilimsel Araştırmalarda Deney Hayvanı Kullanım Kursu Sertifika Eğitim Programı" 8-15 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Gaün Hastanesi'nde Deney Hayvanları Kullanım Kursu Sertifika Töreni, System.String[]

Gaziantep Üniversitesi Hayvan Deneyleri Yerel Etik Kurulunca bu yıl dördüncüsü düzenlenen "Bilimsel Araştırmalarda Deney Hayvanı Kullanım Kursu Sertifika Eğitim Programı" 8-15 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirildi.


Kursun sertifika programı GAÜN Hastanesi Oditoryumunda gerçekleştirildi. Programın açılışında konuşan GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, "Gaziantep Üniversitesi hem bilimsel, hem eğitim hem de sosyal anlamda bölgesine büyük değer katan bir üniversitedir. Biz bir taraftan hasta hizmetleri sunuyor bir taraftan öğrenci yetiştiriyor diğer taraftan da yapılacak olan kaliteli çalışmalara da ev sahipliği yapıyoruz. Deneysel çalışmalar projeksiyonu çok yüksek çalışmalardır. Bu çalışmalar için çok iyi bir deneysel laboratuvarınızın olması aynı zamanda hayvan çalışmalarına uygun alt yapınızın olması gerekmektedir. Bu konuda Gaziantep Üniversitesi olarak; hem alt yapı açısından hem hayvan çeşitliliği hem de verilen eğitimler açısından iddialıyız. Ancak sadece laboratuvarın olması da yeterli değildir aynı zamanda bu laboratuvarın düzenli eğitimler vermesi ve sertifikalandırması gerekiyor. Bu konuda da Prof. Dr. Abdullah Tuncay Demiryürek hocamıza teşekkür ediyorum. Hayvan çalışmaları çok önemli çalışmalardır fakat ehliyetli ellerde yapılması gerekmektedir. Hiçbir canlıya zarar gelmesini istemeyiz. Ama bilim denilen şey etik, ahlak çerçevesinde yapılacak deneysel çalışmalarla gelişiyor. Bu sertifika programları benim açımdan büyük bir önem arz ediyor. Bu vesileyle bu eğitim programının düzenlenmesine katkı sağlayan herkese teşekkürlerimi sunuyor, başarılar diliyorum" dedi.


Hayvan Deneyleri Yerel Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Abdullah Tuncay Demiryürek ise, "Sertifika programımızı üniversitemizde dördüncü kez düzenliyoruz. İlkini 2009 yılında düzenlemiştik. Programımıza toplam 43 katılımcı başvurdu. Farklı illerden de katılımcılarımız oldu. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yeni düzenlemesi çerçevesinde eğitimimizi gerçekleştirdik. ve bu yoğun programımızı başarıyla tamamladık. Eğitim programına katkı sunan herkese çok teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi.


Konuşmaların ardından eğitim programına katılan 43 kursiyere sertifikalarının verilmesiyle program son buldu. - GAZİANTEP


Son Dakika

Kuaförüm Sensin'de jüri koltuğuna oturan Işıl Reçber'in kazanacağı ücret dudak uçuklattı Oyuncu Tamer Karadağlı, Çocuklar Duymasın defterini kapattı: Benim için bitmiştir 22 yaşındaki Kylie Jenner, en çok para ödenen ünlü listesinde ilk sıraya yerleşti Şahan Gökbakar, koronavirüs kaptığı gerekçesiyle işten kovduğu ileri sürülen güvenlik personelinin attığı veda mesajını paylaştı Eda Taşpınar, cüretkar bikinisiyle poz verdi 45 yaşındaki Linet, havuz başında siyah bikinisiyle poz verdi Oyuncu Kaan Yıldırım'dan Hadise'ye çağrı: Baba olmak istiyorum Vefat eden 9 yaşındaki oğluyla çekilen fotoğrafını paylaşan Ebru Şallı, herkesi duygulandırdı Survivor 2020'nin 98. bölüm fragmanı yayınlandı! Yasin ve Sercan birbirine giriyor Yağmalama görüntüleri ortaya çıkan ünlü YouTuber Jake Paul hakkında soruşturma başlatıldı İkinci kez kolundan sakatlanan Berkay Şahin, maskesini takmakta güçlük çekti Defne Samyeli, Baran Tınaz ve Deren Talu aşkına onay verdi Simge "Çocuğu var" iddiaları hakkında sessizliğini bozdu: Saçmalık Kuruluş Osman'da Ertuğrul Gazi karakterini Yeşilçam'ın usta oyuncusu Ediz Hun canlandıracak Çukur'un Mahsun'u Berkay Ateş, 19 yaşındayken Tarkan'ın konserlerinde koruma olarak görev yaptığını anlattı