Son Dakika Haberleri: Gazeteci Hasan Pulur'un Cenazesi Toprağa Verildi

Gazeteci Hasan Pulur'un Cenazesi Toprağa Verildi

4 yıl önce

Cenazeden detaylar- Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila röportaj- Altan Öymen röportaj- Senarist Safa Önal röportaj- Hasan Pulur'un oğlu Bülent Pulur röportaj- Mesut Yılmaz röportaj- Cenaze namazının kılınması Gazeteci Hasan Pulur'un cenazesi toprağa verildi Organ yetmezliği nedeniyle 83 yaşında vefat eden Hasan Pulur'un cenazesi, İstanbul'da defnedildi.

Gazeteci Hasan Pulur'un Cenazesi Toprağa Verildi, System.String[]
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ- Cenazeden detaylar- Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila röportaj- Altan Öymen röportaj- Senarist Safa Önal röportaj- Hasan Pulur'un oğlu Bülent Pulur röportaj- Mesut Yılmaz röportaj- Cenaze namazının kılınması Gazeteci Hasan Pulur'un cenazesi toprağa verildi Organ yetmezliği nedeniyle 83 yaşında vefat eden Hasan Pulur'un cenazesi, İstanbul'da defnedildi.Pulur'un cenazesi, Milliyet gazetesi önündeki törenin ardından Levent'teki Afet Yolal Camisi'ne getirildi. Pulur'un oğlu Bülent Pulur ve yakınları, burada taziyeleri kabul etti.Cenaze törenine, eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz, eski bakanlardan Hikmet Sami Türk, Yaşar Okuyan, Ertuğrul Günay, Mehmet Ağar, eski milletvekillerinden Berhan Şimşek, İlhan Kesici, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila, Oktay Ekşi, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile vatandaşlar katıldı.Gazeteci Hasan Pulur'un cenazesi, öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Aşiyan Mezarlığı'nda toprağa verildi.- Sevenleri Pulur'u anlattıHasan Pulur'un oğlu Bülent Pulur, gazetecilere yaptığı açıklamada, babasının 6 aydır yoğun bakımda olduğunu, bu sürecin yoğun ve sıkıntılı geçtiğini ancak babasının yazmaya devam ettiğini belirterek, "Babamı kaybettikten sonra da arayanlar oldu, her kesimden aradılar. Bu, beni çok mutlu etti. Bizlere çok güzel bir miras bıraktı. Umarım mekanı cennet olur" dedi.Mesut Yılmaz, simge isimlerden Hasan Pulur'un kaybıyla Türk basının biraz daha öksüz kaldığını ifade ederek, Pulur'a Allah'tan rahmet diledi.Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila, büyük bir ustalarını kaybettiklerini, Pulur'un kendilerine öğretmenlik yaptığını aktararak, "En büyük özelliği halk için yazan biri olmasıydı, yazarlığın en üst mertebesine ulaşmıştı. Türk basınında yeri olan biriydi. Türk basınının abide isimlerindendi" diye konuştu.Altan Öymen de Pulur'un yazılarıyla halkın her kesimine hitap eden Pulur'un örneği az bulunur bir kariyere sahip olduğunu kaydetti.Senarist Safa Önal ise Nişantaşı Ortaokulu'nda Ayhan Işık ve Hasan Pulur'la okuduğunu belirterek, "Oğlu Korkut'un ölümü onu bitirmiştir. Onu da buradan kaldırmıştı. Dünya tatlısı bir adamdı, aklımda hep esprili ve güler yüzlü bir adam olarak kalacak" ifadelerini kullandı.
Haber Yayın Tarihi : 01.12.2015 03:19 Kaynak: AAKarısının eski sevgilisi tarafından sokak ortasında öldürüldü! Olay güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı Başörtülü kadına metroda çirkin saldırı! Olay cep telefonu kamerasına yansıdı Ekrem İmamoğlu, Cübbeli Ahmet'in "İmamoğlu'na oy vermek haramdır" sözlerine yanıt verdi