Gazeteci İbrahim Haskoloğlu İstanbul'da gözaltına alındı! Erdoğan ve Fidan'ın kimlik bilgilerini paylaşmıştı - Son Dakika

Gazeteci İbrahim Haskoloğlu İstanbul'da gözaltına alındı! Erdoğan ve Fidan'ın kimlik bilgilerini paylaşmıştı

19.04.2022 12:47

e-Devlet ve e-Nabız'dan verilerin sızdırıldığını öne süren gazeteci İbrahim Haskoloğlu, kişisel bilgileri hukuka aykırı yolla ele geçirdiği suçlamasıyla Üsküdar'daki evinde gözaltına aldı. Haskoloğlu, söz konusu paylaşımında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın fotoğraf ve bilgilerinin olduğu kimlik kartlarını paylaşmıştı.

Gazeteci İbrahim Haskoloğlu, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından bir uyarı paylaşımında bulunarak, hacker grubunun Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MTİ başkanı Hakan Fidan dahil devlet yetkililerinin kimlik bilgilerini ele geçirdiğini aktarmıştı. Haskoloğlu, numaraların üzerini çizerek Erdoğan ve Fidan'ın kimlik bilgilerini sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

"KİŞİSEL BİLGİLERİ ELE GEÇİRMEK" SUÇUNDAN SORUŞTURMA

Bunun üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, gazeteci İbrahim Haskoloğlu hakkında "kişisel bilgileri hukuka aykırı yolla ele geçirmek" suçundan soruşturma başlatmış, İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, Haskoloğlu'nu Üsküdar'daki evinde gözaltına almıştı.

İŞLEMLERİNİN ARDINDAN TUTUKLANDI

Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü Yerleşkesine getirilen Haskoloğlu'nun emniyetteki işlemlerinin ardından tutuklandı.

AVUKATI AÇIKLAMA YAPTI

Haskoloğlu'nun tutuklanması sonrası avukatında ilk açıklama geldi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan avukat, ''Müvekkilim İbrahim Haskoloğlu, İstanbul Anadolu CBS tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, sadece yaptığı bir haber nedeniyle Kişisel Verileri, Hukuka Aykırı Olarak Ele Geçirmek ve Yaymak suçundan hukuka aykırı bir şekilde tutuklanmıştır'' ifadelerini kullandı.

NELER YAŞANMIŞTI?

Haskoloğlu 12 Nisan tarihinde sosyal medya hesabından bir hacker grubunun kendisi ile temas kurduğunu; söz konusu grubun kendisine e devlet verilerinin çalındığını söylediğini ifade etmişti. Haskoloğlu, grubun kendisi ile bazı devlet görevlilerinin kimlik kartlarını paylaştığını belirterek; AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MİT başkanı Hakan Fidan'ın kimlik kartlarını paylaşmıştı.

YORUMLAR (1)
500
İstanbul'da '6. Uluslararası 15 Temmuz Sempozyumu' düzenlendi İstanbul'da '6. Uluslararası 15 Temmuz Sempozyumu' düzenlendi İBB Başkanı İmamoğlu'nun 'Görevim son bulabilir' çıkışına CHP'den yanıt: Gönlü rahat olsun İBB Başkanı İmamoğlu'nun 'Görevim son bulabilir' çıkışına CHP'den yanıt: Gönlü rahat olsun
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Gazeteci İbrahim Haskoloğlu İstanbul'da gözaltına alındı! Erdoğan ve Fidan'ın kimlik bilgilerini paylaşmıştı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement