Gazeteci Levent Gültekin İfade Verdi - Son Dakika

Gazeteci Levent Gültekin İfade Verdi

17.05.2018 17:03
Gazeteci Levent Gültekin İfade Verdi

İNTERNET üzerinden yayın yapan bir programda söylediği sözler nedeniyle hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret suçlamasıyla soruşturma başlatılan gazeteci Levent Gültekin, savcıya ifade verdi.

İNTERNET üzerinden yayın yapan bir programda söylediği sözler nedeniyle hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret suçlamasıyla soruşturma başlatılan gazeteci Levent Gültekin, savcıya ifade verdi.

Gazeteci Levent Gültekin, avukatı Çağrı Çetin ile bugün Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na geldi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu savcısına ifade veren Gültekin, söylediklerini gazeteci sorumluluğuyla dile getirdiğini savundu. Gültekin ifadesinde, "Cumhurbaşkanının yaptığı her iş, aldığı her karar o ülkedeki herkesin hayatını etkiler. Hayatlarımızı etkileyecek uygulamalarla ilgili eleştiri yapmak bizlerin temel hakkıdır. Söylediğim sözler Cumhurbaşkanı'nın şahsına değil genel bir eleştiriydi. Güçlü bir iktidarın karşısına bir gün birisinin çıkıp onu siyaseten yeneceğini anlatmaya çalıştım" dedi.

Gültekin ifadesinin ardından avukatıyla adliyeden ayrıldı. - İstanbul

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nurullah Genç'in 'Beni Yakışına' şiirini okudu Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nurullah Genç'in 'Beni Yakışına' şiirini okudu 19 Mayıs 2022 Haberleri 19 Mayıs 2022 Haberleri Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Kütüphane Söyleşileri' etkinliğinde gençlerle buluştu: (2) Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Kütüphane Söyleşileri' etkinliğinde gençlerle buluştu: (2)
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Gazeteci Levent Gültekin İfade Verdi - Son Dakika


Advertisement